Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
thumbnail-Cargill-23-Nisan-2024-160x600
thumbnail-Cargill-23-Nisan-2024-160x600

Orhangazi’de ölen kişiye gönderilen tebligat 60 zeytin ağacını hayattan kopardı!

Bursa’nın Orhangazi ilçesinde meydana gelen ilginç olayda bir tarla içindeki zeytin ağaçları belediye ekipleri tarafından yapılacak bir proje nedeniyle söküldü. Tebligatın asıl yer sahibi olan ölmüş babasına yapılmasından dolayı çalışmadan haberi olmayan avukat çift ise  zeytin ağaçlarının sökülmesine tepki gösterip Jandarmaya şikayette bulundu.

Bursa'nın Orhangazi ilçesinde meydana

Olay Orhangazi’ye bağlı Yeniköy mahallesi yolu üzerinde bulunan bir zeytin tarlasında meydana geldi. Alınan bilgilere göre yol kenarında bulunan bir zeytin tarlası içinde ki 60 adet zeytin ağacı belediye ekipleri tarafından yapılacak proje nedeniyle yerin ölen tapu sahibine tebligat yollandıktan sonra söküldü.

Tarlaya geldiğinde neye uğradığını şaşırdı

Tarlanın bakım işlerini yapan çiftçi Mustafa Çur, bakım için geldiği tarlada ki  zeytin ağaçlarını yerinden sökülmüş halde bulunca durumu Zeytinliğin İstanbul’da yaşayan sahibine bildirdi. Apar Topar Orhangazi’ye gelen Avukat Hüseyin Ferhat Aksu tarlanın içindeki zeytinleri o halde görünce neye uğradığını şaşırdı.Daha sonra ihbarda bulunduğu Orhangazi ilçe Jandarma komutanlığına bağlı ekipler zeytinlerin söküldüğü yerde inceleme yaptı.

Avukat Ferhat Aksu ise ” belediye ekipleri tarafından ölmüş babama tebligat yapıldıktan sonra bizden habersiz 60 zeytin ağacımız yerinden sökülmüş, bu hukuksuz yapılan işlem için sorumlulardan şikayetçi olduk, bu zeytin ağaçları farklı amaçlarda bile daha sonra kullanılabilirdi ki normal şartlarda başka yere tekrar dikilmesi kaydı ile sökülebiliyor, ancak görmüş olduğunuz gibi durum bu  buna bile dikkat etmemişler, sorumlulardan şikayetçi olduk, gerekeni yapacağız” diyerek zeytin ağaçlarının kendilerinden habersiz sökülmesine tepki gösterdi.