Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
thumbnail-Cargill-23-Nisan-2024-160x600
thumbnail-Cargill-23-Nisan-2024-160x600

Orhangazi’de Roman vatandaşlar bu kez odun çaldıkları için şikayet edildi

Bursa’nın Orhangazi ilçesinde çadır kurdukları arazinin sahibi tarafından çıkartılmaları için şikayet edilen Roman vatandaşlar, bu kez de çadır kurdukları başka bir alanda ki evlerden odun çaldıkları iddiası ile şikayet edildiler.

Bursa'nın Orhangazi ilçesinde çadır

Orhangazi’de göçebe hayatı yaşayan Roman vatandaşlar tarafından Yalova yolu üzerinde bulunan boş bir arazilere birden fazla çadır kuruluyor.

Çevreden topladıkları hurdaları,  çadır kurdukları alanda içindeki demirleri satmak amacıyla yakan ve geçtiğimiz gün arazi sahibi tarafından yerini işgal ettikleri için şikayet edilen Roman vatandaşlar için bu kez de aynı bölgede  çevredeki evlerden ve işyerlerinden odun çaldıkları iddiası ile üst üste şikayetler gelmeye başladı.

Orkent konutları yakınlarında bulunan evlerin bahçelerinden odunlarının Roman vatandaşlar tarafından alındığını gören bir vatandaş durumu polis ekiplerine bildirdi, ihbar üzerine bölgeye giden ekipler gerekli işlemler için çalışma başlatırken, o bölgede yaşayan insanların şikayeti üzerine ise  Roman vatandaşların çadır kurdukları araziden çıkarılması için zabıta ekiplerinden yardım istendi.