Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
thumbnail-160x600

Orhangazi’de yüzlerce kişi Gazze için yürüdü

Bursa’nın Orhangazi ilçesinde, Filistin’e

Bursa’nın Orhangazi ilçesinde, Filistin’e karşı İsrail tarafından aylardır süren saldırıları protesto etmek ve Gazze halkına destek vermek amacıyla yüzlerce kişinin katılımıyla yürüyüş gerçekleştirdi. Yürüyüşe ilçe Kaymakamı, belediye başkanı, siyasiler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

İsrail tarafından Filistin’in Gazze şehrine yapılan insanlık dışı saldırılara tüm dünyadan tepkiler çığ gibi büyürken, Bursa’da da İsrail’e karşı protestolar yapılan çeşitli etkinliklerle sürüyor.

Orhangazi ilçesinde ise bu akşam Alis park girişinde protokolün katılımı ile toplanan çok sayıda kişi ellerinde İsrail aleyhine yazılar yazan pankartlarla sloganlar atarak Cumhuriyet alanına kadar yürüdü.

Orhangazi’de yapılan Filistin yürüyüşüne ilçe kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu, belediye başkanı Bekir Aydın, bazı siyasi partilerin ilçe başkanları, STK ve Dernek yöneticileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Cumhuriyet alanında ise yapılan basın açıklamasında İsrail’in Gazze’ye uyguladığı şiddet ve saldırılar bir kez daha protesto edildi, Filistin halkının yanında olduğu mesajı verildi.

Program daha sonra Kur’an’ı Kerim okunması ardından ise yapılan konuşmalar ile sona erdi.