Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
thumbnail-Cargill-23-Nisan-2024-160x600
thumbnail-Cargill-23-Nisan-2024-160x600

İlhan Erdem Yazdı…. ‘Orhangazi’nin görünmeyen sorunları’

  Geçen hafta İyi

 

Geçen hafta İyi parti belediye başkan adayı Sayın İsmail Kaya  Orhangazi’nin belli başlı sorunlarını hizmet bazında gündeme getirmesi belli kesimlerde hazımsızlık meydana getirmiş belli oldu. Geçtiğimiz pazartesi gazetede ki köşesinden Sayın İsmail Kaya’yı hedef alan Ak parti yöneticisi, İlçe Encümeni, Orhangazi Toki 4.etap yönetim kurulu başkanı 10 Eylül köşe yazarı olan Sayın Yücel Maraba’ya soruyorum; Belediye’den hizmet alacağım vaadi ile Toki seçimlerine gizli ittifak ile girmedin mi? Kapıya motor taktıracağım, Güvenlik Kamerası takılacak o yüzden yedek akçe topluyorum demedin mi?

Nerde Güvenlik kameraları? Nerde kapıda motor? Daha belediyeden bir çöpçü alamadın Toki’ye kalkmışsın sorunları dile getirenlere sitem ediyorsun yazık yazık….

Seçim zamanı yaklaşır iken bir sefer olsun gazetede ki köşenden olsun Toki sorunlarını yazdın mı? Çevre sağlık Lağımlara olur raporu verdi diyen sen değilmiydin?

Buski Genel Müdürü vatandaşa arıtma var orada yalan konuşuyorsun diyor, gerçeklerin meydana çıkma gibi bir huyu vardır beyler…

Alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste adamın evini lağım suyu bastı. 15 gün ilgilenmediniz. Kendi binanızda olunca üç günde hemen temizlediniz. Bir de Buski vatandaştan para istedi. Her ne kadar Sayın Genel müdür taşeron firma desede parayı isteyen Görevlinin üzerinde Buski üniforması var diyor vatandaş…

Buski Genel müdürünün arıtma var dediği yerde dereye akan lağımı görmedi mi? Çevre sağlık nerde verdi ise olur raporunu çıkarında bir görelim.

Sorunları dile getiren kişileri hedef almanız çok ayıp bir şey kimse darılmasın gücenmesin…

Kitabın ortasından bir kaç tespitimi paylaşacağım…

Geçen sene yaz sonu Karadeniz turu yaptım. Karadeniz bölgemize giden hizmet gerçekten çok büyük iyi işler yapan kim olursa olsun Allah razı olsun. Yollar yapmak kolayda o Tüneller, Artvin’de ki Barajlar, Havaalanları vs cidden büyük yatırım. Geçenlerde ise Konya ziyaretim oldu. Konya’ya daha çok gitmişimdir.  Hizmette Nirvana’ya ulaşan bir Konya ile karşılaştım. Laf başına gelince Sanayi de pilot bölgeyiz,yatırımcı cennetiyiz sözde ama hizmette sınıfta kaldık. Kim ne derse desin.

Daha Orhangazi Bursa Belediye hizmetlerini alamıyor kaldı ki Merkezi Hükümetten yatırım alacak…

Oysa Yusuf Korkusuz Başkan var iken böylemiydi Orhangazi Rahmetli Turgut Ünlü Başkanın projelerini bir bir hayata geçirdi. Orhangazi ne gördüyse öyle gördü. Kapalı pazar yeri, Hükümet binası, Huzur evi(Şimdi Süleyman Şah okulu) kimin eseri?

Yusuf Başkandan sonra ne yaptınız 22 yıldır??? Bu fasılı burada sonlandırır iken Başka bir konuya değinmek istiyorum.

MİKRO MİLLİYETÇİLİK

7 Mart Perşembe günü ilçemizde benimde yazdığım Lider gazetesinde bir köşe yazısı yayınlandı. Orhangazi’de doğan ile Doğmayanlar üzerinden lafı güzaf edildi. Bu yazıyı kaleme alan arkadaşı az çok tanırım,bilirim bu sebebten soruyorum; Orhangazi’de 30 yıldır yaşıyorum demiş, peki 30 yıldır Orhangazi’de ne yapmış? Şunuda ekleyeyim kim Orhangazi’nin yerlisiyim derse bilin ki o yalancıdır. Orhangazi bir göçmen kentidir. Hepimiz bir yerlerden geldik. Doğduğumuz yer değil doyduğumuz yer dedik bunu net ifade edeyim. Ancak Bu yazar arkadaşa soracaklarım var. Düzce’de yaşayan bir Trabzonlu hemşerin mi sana Orhangazi’de arkadaşlık edecek? Bak bakayım yanında çalışan kaç eski arkadaşın kaldı? Bir laf eder iken 9 sefer düşün bir sefer konuş, İnsan boğazı 9 boğum. Yutkunarak konuş konuş ki lafının ağırlığı olsun. Orhangazi üzerine laf eder iken patronuna ona buna hemşerilerine değil, kendi yüreğine güven önce.

Ümmetçilik üzerine laf eder iken önce biraz kitap oku, çağı geleceği gör. Bugün ulus devletler ayakta kabileler değil, Bak Rusya, Çin, Abd, Dibimizde İtalya, İran bile ulus devletten taviz vermiyor, Ümmet bilinci Osmanlı Devleti’nin çöküşü ile çöktü. Bunu sağır sultan duydu. Elhamdülillah müslümanız, Türkiye Cumhuriyeti devletinin birer vatandaşıyız. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları bu devleti kurdu. Keşke Yunan galip gelseydi diyen kişi de Ümmet olmak ile iftihar ediyordu. Anadolu’nun Horasan Erenlerinin bize öğrettiği islam ile Ümmetçilik taslayan Emevi kliğinin öğrettiği islam nedense çok farklı. Gerçek islamda Allah’ın soracağı sorular sorulmaz. Oysa günümüzde neredeyse cennete mi cehenneme mi gideceğimize bu dinciler karar verecek. Binaleyh ve Netekimlerin bizi getirdiği nokta son nokta….

Bu hemşehri dernekleri konusunu bilahare değineceğiz.

Uzun lafın kısası herkes takkesini önüne koysun ve düşünsün biz nerde hata ettik diye..

RAMAZAN AYIMIZ MÜBAREK OLSUN.

Üç ayların sonuncusu olan Mübarek Ramazan ayı bugün başlamış oldu. Yetimlerin sevindiği, Gariplerin ferah bulduğu, Zekat, fitre, sadaka gibi amellerimizin gerçek sahiplerine ulaştığı bir ramazan ayı olmasını diliyorum. Diyanet işleri başkanlığı bu yıl fitre ücretini 130 ₺ açıklamış ancak pahalılık ortada şahsen yeterli olacağı kanaatinde değilim. Ayrıca ilçe müftülüğü ramazan pidesi kampanyası yapmış, el insaf yahu el insaf yıllardır Büyük camii altından kira gelirleri alıyorsunuz. Kimse size sormuyor bu paralar nereye gidiyor diye!

Bir seferde millete siz verin.

Diyanet işlerinin bütçesi belli, Türkiye Cumhuriyeti kurumları içinde en iyi bütçe diyanet’te ama yetmiyor ek bütçe isteniyor.

İşte sizin yapmadığınız işleri tarikatler yapıyor ve insanlar tarikat kapılarında kurtuluş arıyor,

Oysa Kur’an ne diyor, “Sizden ücret istemeyenlere tabi olun” Yasin süresi 21. Ayet.

Ramazan’ı şerif ayınız mübarek olsun. Yapacağınız ibadetleriniz kabül olsun. Gününüz ve Haftanız güzel, Hızır (A.S.) yardımcınız olsun…