Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Paşapınar Mahallesinde Sel Felaketinin Yaraları Sarılıyor…

Orhangazi’de geçen yıl etkisini

Orhangazi’de geçen yıl etkisini gösteren sağanak yağışlar sonrasında Paşapınar mahallesinde meydana gelen sel felaketi sonrasında başlatılan onarım çalışmalarının birçoğu biterken ekipler şimdide derin yaralarda onarım çalışmalarına başladı.

Orhangazi’de geçtiğimiz yıl görülen sağanak yağışlar sonrasında ilçeye bağlı Paşapınar mahallesinde bulunan derelerin taşması sonucu sel felaketine yaşanmıştı. Meydana gelen olay da mahalle de ciddi anlamda maddi hasarlar meydana gelirken, Bursa Büyükşehir Belediyesi, BUSKİ, Orhangazi Belediyesi Paşapınar mahallesinin yaralarını sarmak için seferber oldu.  Bir yıl içerisinde mahalle de birçok çalışmalar tamamlanırken,  ekipler bu defa derin yaraları sarmak için kolları sıvadı. Bu kapsamda BUSKİ mahalle de içme suyu irsale hattını, kanalizasyon hattını, tarımsal sulama borularını ve tarımsal sulama deposunda yenileme çalışmaları başlattı.

Göl Yolu asfaltlama ve genişletme çalışmaları başladı

Paşapınar mahallesinde meydana gelen sel felaketinden dolayı yapılan çalışmalar dan yanı sıra İznik Gölü Paşapınar mahallesini kapsayan göl yolunda Bursa Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri ve Orhangazi Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından genişletme çalışmaları başlatıldı. Yapılan çalışmalar ardından yol sıcak asfaltla kaplanacak.

Paşapınar Muhtarından teşekkür

Paşapınar muhtarı Nuran Nalbant Dursun olayın yaşandığı günden beri kendisini ve mahalle sakinlerini yalnız bırakmayan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın BUSKİ Genel Müdürü Güngör Gülenç’e, BUSKİ işletmeler dairesi başkanı Sadettin Topcan’a, BUSKİ Orhangazi şube müdürü Sayın Levent Rona’ya teşekkürlerini sundu.