Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
thumbnail-Cargill-23-Nisan-2024-160x600
thumbnail-Cargill-23-Nisan-2024-160x600

Sabahın ilk ışıkları ile birlikte batan gemiyi arama çalışmaları yoğunlaştı

Bursa’da dün sabahın erken saatlerinde Karacabey açıklarında batan kargo Gemisinde bulunan 6 personeli arama çalışmalarına sabahın ilk ışıkları ile birlikte yoğunluk verilirken, çok sayıda arama kurtarma ekibi Karacabey Kurşunlu sahiline geldi.

Bursa'da dün sabahın erken

Önceki gece Balıkesir’in Marmara adasından aldığı yük ile Gemlik’e gitmek üzere yola çıkan ve dün sabah 07.00 sıralarında Karacabey açıklarında batan Batuhan A. isimli kargo gemisinde bulunan 6 mürettabatı arama çalışmaları sabahın erken saatleri itibariyle yeniden yoğunlaştırıldı. Başta AFAD olmak üzere bölgeye intikal ettirilen  Jandarma, Kızılay,UMKE ekipleri çalışmalara katılıyor.

Dün akşam saatlerinde Karacabey’in Kurşunlu sahiline yaklaşık 4 mil uzaklıkta ve denizin 57 metre derinliğinde olduğu tespit edilen Batuhan A. isimli kargo gemisinde bulunan 6 personelden henüz bir haber alınamazken,  geniş bir alanı kaplayan sahil kesimlerinde ve Denizin içinde ekipler tarafından arama kurtarma çalışmaları sürüyor.

Karacabey’in Kurşunlu sahilinde kurulan koordinasyon merkezinde ise batan gemide yakınları bulnan vatandaşların umutlu bekleyişi yeni gün ile birlikte devam ederken, arama kurtarma ekiplerinden kendilerine verilecek güzel bir haber bekliyor.

Bursa Valisi Mahmut Demirtaş da sosyal medyadan yaptığı açıklamada, “15 Şubat Perşembe günü Karacabey kuzeyi 4 mil açığında battığı ihbarı alınan BATUHAN- A isimli ticari gemide bulunan 6 mürettebatı arama kurtarma çalışmaları 2. gününde 456 personelimizle hız kesmeden devam etmektedir” ifadelerine yer verdi.