Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
thumbnail-Cargill-23-Nisan-2024-160x600
thumbnail-Cargill-23-Nisan-2024-160x600

Sadi Baser’den kafa karıştıran yeni deprem açıklaması! ‘Marmara bölgesinde 7 ve üzerinde deprem enerjisi yoktur’

Sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı deprem paylaşımları ile dikkat çeken Sadi Baser’den yine tartışılacak bir açıklama geldi. Açıklamasında olası Marmara depreminin çok çarpıtıldığına vurgu yapan Baser, ”Şu zamanlarda 7 ve üstü deprem enerjisi yoktur” diyerek ”Marmara bölgesinde büyük deprem bekleniyor” diyen deprem uzmanlarına gönderme yaptı.

deprem yorumları

Sosyal medya hesabı üzerinden
Beklenen büyük Marmara depremi  ile ilgili son zamanlarda uzmanlardan gelen uyarılar devam ederken, kendine ait geliştirdiği sistemler ile olası depremleri öncesinden tahmin ettiğini söyleyen ve bunu her defasında sosyal medya hesaplarından paylaşması ile dikkat çeken Sadi Başer, bu kez Marmara depremi hakkında kafa karıştıran bir açıklama yaptı. Yaptığı incelemeler sonucunda Marmara bölgesinde beklendiği gibi 7 ve üzerinde bir depremin olmayacağına dikkat çeken Baser, Gemlik ve Yalova bölgesinde olması muhtemel deprem büyüklüğünün en fazla 6,3 olacağını iddia etti.
Sadi Baser yaptığı  son açıklamada şu ifadelere yer verdi ;
”Arkadaşlar herkezin ağzına doladığı meşhur Marmara depremi malesef hem çok carpıtılıyor hemde Her akademik kişi bir birinden farklı yorumlar yapıyor.
6 aydır dediğimi yine tekrarlıyorum bu bölgede olası bir deprem eğer bu zamanlarda gerçekleşecek olursa ve her bölgede tek seferde enerji boşalması yapacak olursa ki düşük ihtimal
Marmara adası yakınları, marmara körfezi esenyurt kıyıları yalova darıca hizası ve diğer uçta Çanakkale Şarköy hizası en kritik bölgeler olarak tekrarliyorum.
Bu deprem büyüklüğü bu gün ki son analizlere göre en büyüklüğü 6.3 civarında enerji potansiyeli ne sahiptir. Yani şu zamanlarda 7 ve üstü deprem enerjisi yoktur.Bursa Gemlik ve Yalova hizası enerji potansiyeli 5.9. Marmara esenyurt hizası 5.7 Marmara adası ve çanakkale hizası maxsimumda 6.3 enerji potansiyeli yapılan calışmalarım da görünmektedir.
Bu bölgede en tehlikeli bölgede Çanakkale ile Yalova kıyılarıdır. Bu benim yaptığım 6 aylık takip ve analiz sonucu elde ettiğim tahmini bilgilerdir. Bu bölgelerde bu günlerde büyük deprem beklentisi henüz görülmemektedir Ha eyer mutahitlik emlakcılık yapan ınsanlarla ortaklıgınız varsa istediğiniz yerde istediğiniz büyüklükte deprem uydura bilirsiniz ama bu gerçek birgun karşınıza çıkacak duydunmu hacı prof.’’ dedi.