Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Son DAKİKA ! Türkiye’de Ligler Ertelendi…

Gençlik ve Spor Bakanı

Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu,  salgını nedeniyle futbol, basketbol, voleybol ve hentbolda liglerin ertelendiğini açıkladı.

 

Gençlik ve Spor Bakanı Muharrem Kasapoğlu yaptığı açıklamada liglerin ertelenip ertelenmeyeceğine ilişkin soru işaretlerine yanıt verdi. Bakan Kasapoğlu, tüm liglerin ertelenmesine karar verildiğini açıkladı.

Kasapoğlu’nun açıklamaları şu şekilde:

“Koronavirüs pandemisinin dünyada en çok etkilediği alanlardan biri de spor. Salgının kontrol altına alınamadığı bir çok ülkede müsabakalar ya durduruldu ya da ertelendi.

Biz de ilgili tüm kurumlarımızla bu çerçevede sıkı bir diyalog halindeyiz.

Salgının mevcut koşulunun yeniden değerlendirilmesi söz konusu oldu. Bu çerçevede voleybol, basketbol, futbolda liglerin ileri bir tarihe ertelenmesine karar verildi.”

NİHAT ÖZDEMİR: “TARİH, YAPACAĞIMIZ ÇALIŞMALAR SONUCUNDA BELLİ OLACAK”

TFF Başkanı Nihat Özdemir, alınan kararı “Türk futboluna, Türk sporuna yön çizecek önemli kararlar almış durumdayız. Liglerimizi erteliyoruz. Tarih, yapacağımız çalışmalar sonucunda belli olacak.” şeklinde değerlendirdi.

HİDAYET TÜRKOĞLU: “KARAR BİZİ MUTLU ETTİ”

TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu, alınan kararı “Maçların erteleniyor olduğunu duymak, bizi gerçekten mutlu etti. Sağlık dediğimiz süreçte, devlet olarak tüm adımların atılmış olması bizi çok mutlu etti.” şeklinde değerlendirdi.

Kaynak : Haber Global..