Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
thumbnail-160x600

Soydaşlar Bulgaristan seçimleri için sandık başında

Bulgaristan’da parlamento seçimleri Pazar günü yapılıyor. Son 3 yılda altıncı kez sandığa gidecek olan Türkiye’deki çifte vatandaşlar Pazar günü sabah 08.00’de başlayacak olan seçimlerde oylarını kullanabilecek. Orhangazi’de ise Tuna İlkokulunda sandık kurulacak.

Bulgaristan’da parlamento seçimleri Pazar

Bulgaristan, Pazar günü genel seçimler için sandık başına gidecek. Ülkenin son üç yılında altıncı kez gerçekleştirilecek olan seçimler, Türk asıllı Bulgaristan vatandaşlarının da oy kullanacağı kritik bir süreci işaret ediyor. Bu kapsamda, Orhangazi’de de sandık kurulacak.

Orhangazi’deki çifte vatandaşlar, oy kullanmak için Orhangazi Tuna İlkokulu’nda bulunan sandıkları tercih edecekler. Bu önemli seçimde Balgöç Orhangazi Şube Başkanı Hüseyin Ali Yetim, tüm çifte vatandaşları sandığa beklediklerini belirtti.

Bulgaristan’da siyasi arenada yaşanan gelişmeler de seçim öncesinde dikkatle takip ediliyor. Popülist Slavi Trifonov liderliğindeki Böyle Bir Halk Var (İTN) partisi hükümet kurma görevini reddedince, yeni bir siyasi denge arayışı ortaya çıktı.