Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
thumbnail-Cargill-23-Nisan-2024-160x600
thumbnail-Cargill-23-Nisan-2024-160x600

Sugören köyünde ilk doğalgaz ateşi yandı…

Orhangazi Yalova yolu üzerinde bulunan Sugören köyünde, 2022 yılında başlayan doğalgaz çalışmaları sona erdi.

Orhangazi Yalova yolu üzerinde

Köyde gerçekleştirilen doğalgaz verme töreninde, 16,5 kilometre şebeke hattı ve 5,5 kilometre evsel bağlantının tamamlanmasının ardından, 550 binanın doğalgaz bağlantıları yapıldı. Köy meydanında düzenlenen törende Muhtar Musa Torlak, köylerine doğalgazın gelmesi sevincini yaşadıklarını belirterek, emeği geçenlere teşekkür etti.

İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Soygüzel ise göreve geldiklerinde köylerde yaşam standardını artırmak ve insanların daha yüksek refah düzeyine erişmesini sağlamak için verdikleri sözü hatırlatarak, “Bugün gerçekleştirdiğimiz tören, bu sözümüzü tutmanın mutluluğunu yaşamamıza vesile oldu. Esadiye köyümüz dışında Yalova merkezdeki bütün köylerimiz doğalgaza kavuştu. İnşallah Esadiye köyümüz de bu yıl içinde doğalgaza kavuşacak ve merkezde doğalgaz olmayan köy kalmayacak. Köylerimizi Yalova’nın banliyöleri gibi, insanların gönül rahatlığıyla yaşadıkları yerlere dönüştürüyoruz. Sadece doğalgaz değil, diğer yatırımlarımızla köylerimizin yaşam standardını artırmaya çalışıyoruz” dedi.

Törenin ardından Vali Hülya Kaya ve beraberindekiler, köye verilen ilk doğalgazın ateşini birlikte yaktı. İl Özel İdare Genel Sekreteri Ümit Yılmaz, İl Genel Meclisi üyeleri ve köylüler de törene katılan diğer isimler arasındaydı.