Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
thumbnail-160x600

Sulak alanlarda kaçak av denetimi bayramda da sürüyor

15 Mart 15 Haziran tarihleri arasında uygulanan sulak alanlarda av yasağı kapsamında ilçe tarım müdürlükleri tarafından başlatılan denetimler bayram tatilinde de devam ediyor. Denetimlere İlçe emniyeti ve Jandarma ekipleride destek veriyor.

15 Mart 15 Haziran

Sulak alanlarda balıkların üreme mevsimi nedeniyle balık popülasyonunun korunması için 15 Mart tarihinde başlatılan ve 15 Haziran tarihine kadar sürecek olan av yasağı boyunca denetimler her gün devam ediyor. Orhangazi ilçe tarım müdürlüğü ekipleri ise bu kapsamda ilçe genelinde bulunan sulak alanlarda denetimler gerçekleştiriyor. Yapılan denetimlerde ekolojik denge ve balık popülasyonunun korunması amaçlanırken, olası bir yasağa uymama durumuna karşı denetimlere ilçe emniyet müdürlüğü ve ilçe Jandarma komutanlığı ekipleride destek veriyor.

Orhangazi ilçe tarım müdürlüğünden devam eden yasak kapsamında yapılan denetimlere ilişkin yapılan açıklamada ;”Su ürünler ekibimiz bayramın 1. Günü denetimlerini devam ettiriyor. Balıklar derelere yumurta bırakmak için çıkmaktadır. Onları şimdi yakalamak üremelerine engel olmaktır. Halkımızın bu konuda ihbarlarını 112 jandarma ekiplerine bildirmesi önem arz etmektedir.

ilçe Emniyet ve Jandarma Komutanlığı ekipleri desteğinde Su Ürünleri Kontrol ekiplerimiz tarafından ilçemizde 15 Mart-15 Haziran tarihleri arasında uygulanacak av yasağı boyunca, ekolojik denge ve balık popülasyonunun korunması için denetimler mesai mefhumu gözetmeksizin haftanın 7 günü kesintisiz olarak devam edecektir.” denildi.