Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Orhangazi’de Tarlasını İçindeki Cami İle Birlikte Satılığa Çıkardı!  Tek Bir İsteği Var…

Bursa’nın Orhangazi ilçesinde ana yol kenarında bulunan bir zeytinlik, içinde ki hayır için yaptırılan Cami ile birlikte satılığa çıkartıldı. Yer sahibi tarlayı önceki sahibinden böylece aldıktan sonra caminin şimdiye kadar ki   tüm bakımlarını kendisi yaptırdığını  ve  insanların ibadet için burada durduğunu söyleyip, yeri alacak kişilerden caminin aynı hizmetine devam etmesini istiyor.

Bursa’nın Orhangazi ilçesinde ana

Orhangazi  – İznik yolu üzerinde bulunan ve bölge halkı tarafından bilinirliği yüksek olduğu için adres tarif etmede bile sıkça kullanılan yol yol kenarında ki 3 kubbeli  Caminin içinde olduğu zeytinlik tarlası sahibi tarafından satılığa çıkartıldı.

Tarlasını içinde bulunan cami ile birlikte satılığa çıkartan sahibi Yunus Emre Kavas  ise yeri almak için arayan kişilerden camiyi yıkmamalarını ve vatandaşların ibadet hizmetine devam ettirilmesini şartını söylüyor.

Daha öncede tarlayı almak için anlaşmaya vardığı bir şahısın camiyi yıkacağım demesi üzerine satıştan vazgeçen tarla sahibi ‘’ tarla içinde ki camiyi önceki sahibi vatandaşa hizmet için yaptırmış, bizde aldıktan sonra bakımlarını, temizliğini yapıp hizmetini devam ettirdik, şimdi ise yerimizi satılığa çıkardık, mecburen camide satılmış olacak, o yüzden alacak olan kişilerden bu camiyi yıkmamalarını istiyoruz, tabi biri gelir alır daha sonra yıktırır buna bir şey diyemeyiz ama biz bunu herkese söylüyoruz, inşallah tarlamız içinde ki caminin hizmetini devam ettireceği birilerine nasip olur’’ dedi.

 

ResimLink - Resim Yükle