Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Vaatler unutuldu gitti! Orhangazi Kalesi kaderine terk edildi…

Bursa’nın Orhangazi ilçesinde yaklaşık 20 yıl önce dönemin belediye başkanı Mehmet Turgut Ünlü tarafından  yaptırılan ve en son 2015 yılında yine dönemin Bursa büyükşehir başkanı Recep Altepe’nin ziyaret ederek çok amaçlı sosyal tesis yapılması için inceleme yaptığı Orhangazi Kalesi , 20 yıldır  aynı kalan atıl görüntüsü ve  bir türlü hizmete kazandırılmaması sebebiyle ilçe halkının tepkisini çekmeye devam ediyor. 

Bursa'nın Orhangazi ilçesinde yaklaşık

Orhangazi ilçesi sınırlarında yüksek bir konumda bulunması nedeniyle etrafında ki dağ ve karşısında bulunan İznik gölüne hakimliği ile muhteşem bir manzaraya sahip olan Orhangazi Kalesi için en son hizmete kazandırılması girişimleri,  2015 yılında dönemin Orhangazi belediye başkanı Neşet Çağlayan ve Bursa büyükşehir belediye başkanı Recep Altepe’nin buraya yaptıkları ziyaret ile yapılmıştı.

Ancak ne o yıllarda ki yönetim nede aradan geçen yaklaşık 10 yıla rağmen aradaki  mevcut   yöneticilerin Orhangazi kalesini görmezden gelmeleri, halkın tepkisini çekmeyi sürdürüyor.

Yaklaşık 75 dönüm arazi üzerine kurulu olan Orhangazi Kalesinin, halkın sosyal ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde değerlendirilmesi  hem ilçenin kalkınması  hem de bölge için ziyaretçi edinme anlamında önem taşırken,  bölgenin en önemli sosyal tesislerinden biri olabilir.

Şimdilerde ne amaçla kullanıldığı belli değil

Her dönem yönetiminin seçim vaatlerine giren ve değerlendirilmesi için projelendirilip öylece bırakılan Orhangazi Kalesi, yıllardır özellikle gece saatlerde kötü amaçlı kişilerin daha çok uğrak noktası haline gelirken, kalenin içi ve çevresinin ne amaçla kullandıldığı belli olmaz bir hal aldı.