Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Virüse Panzehir Turşu Suyu

Çin’de başlayıp tüm dünyada

Çin’de başlayıp tüm dünyada salgın haline gelen Korona Virüs önlemleri devam ederken, uzmanların turşu ve turşu suyunun bağışıklık sistemini güçlendirdiğini açıklaması ile turşunun merkezi olan Orhangazi’de Turşu Festivali’nin simgesi olan hıyarcan ile Orhangazi Belediyesi ekipleri hafta pazarında vatandaşlara turşu suyu ikramında bulundu.

Orhangazi Belediyesi, Turşu Festivali’nin daha önce belirlenen maskotu olan hıyarcan ile birlikte hafta pazarında vatandaşlara turşu suyu ikramında bulundu.

Bağışıklığı güçlendiriyor
Çin’de ortaya çıkan ve tüm dünyayı etkisi altına alan Korona Virüs salgını nedeniyle uzmanların Turşu ve Turşu suyunun bağışıklık sistemini güçlendirdiğini açıklaması üzerine Turşunun Türkiye’deki en önemli merkezi olan Orhangazi’ye bağlı Gedelek’te turşu üretiminde artış meydana gelmişti.

Hıyarcan turşu suyu ikram etti
Turşu suyunun bağışıklığı güçlendirmesi ve virüse karşı önlem olarak belirlenmesinden sonra Orhangazi Belediyesi harekete geçti. Orhangazi’de 5.si düzenlenen Turşu Festivali’nin maskotu olarak belirlenen hıyarcan ile birlikte Orhangazi’de pazartesi günü kurulan hafta pazarı girişinde vatandaşlara ve pazar esnafına turşu suyu ikramında bulundu. Yüzlerce vatandaşa turşu suyu ikramında bulunan hıyarcan ve yanındaki ekip turşu ve turşu suyunun da yararlarını anlattı. Vatandaşlar ise turşu suyu ikramından dolayı hıyarcan ve Orhangazi Belediye ekiplerine teşekkür etti.

Aydın’dan evde kal çağrısı
Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın, Orhangazi’de hijyenden, ilaçlamaya kadar tüm kurumlarla ortak bir çalışma içinde olduklarını belirterek, turşunun bağışıklık sistemi uzmanlar tarafından kabul edilen bir gerçek. Biz de bu şekilde vatandaşlarımıza maskotumuz hıyarcan vasıtası ile turşu suyu ikramında bulunduk. Tüm bu önlemlerle birlikte vatandaşlarımızın zorunlu olmadıkça evlerinden çıkmamalarını istiyoruz dedi.