Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
thumbnail-Cargill-23-Nisan-2024-160x600
thumbnail-Cargill-23-Nisan-2024-160x600

Yakılan zeytin dalları Orhangazi’yi dumana boğdu!

Bursa’nın Orhangazi ilçesinde   farklı noktalarda yakılan zeytin dalları nedeniyle şehrin üstü yoğun dumanlar ile kaplandı. İlçenin tamamını kaplayan yoğun dumanlara vatandaş tepki gösterirken, itfaiye ekipleri ateşlerin yakıldığı noktalarda söndürme çalışması yaptı, olayla ilgili ise 1 kişi ifadesi alınmak üzere emniyete götürüldü.

Bursa'nın Orhangazi ilçesinde   farklı

Orhangazi’de  Ocak ile Mart ayları arasında  zeytin budama ve zeytin çeltiği işleme sezonu olduğu için Fatih mahallesi civarı ile İznik yolu bölgesinde bulunan zeytin fidanlıklarında günlerdir zeytin dalları yakılıyor.

Söz  konusu bölgelerde bugün peş peşe  yakılan ateşin miktarı artınca yükselen dumanlar Orhangazi’yi etkisi altına aldı ve gün boyu şehir merkezine kadar ulaşarak hayatı olumsuz etkiledi. Kentin üzerinde yoğunlaşan dumanları gören vatandaşlar 112 çağrı merkezine yangın ihbarında bulundu.

Orhangazi’nin üstünü kaplayan dumanların sebebini bilen vatandaşlar ise  zeytin dallarını yakanlara büyük tepki gösterdi.

Gelen ihbarları değerlendiren itfaiye ekipleri ise zeytin dalları yakılan noktalara giderek söndürme çalışması yaptı, polis ekipleri ise yakılan ateş nedeniyle bir fidan  işletmecisini  ifadesini almak için emniyet müdürlüğüne götürdü.