Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
thumbnail-Cargill-Ramazan-Bayram-2024-160x600
thumbnail-Cargill-Ramazan-Bayram-2024-160x600

Yeni Yılın İlk Meclis Toplantısı Yapıldı

Orhangazi Belediyesinin 2020 yılının

Orhangazi Belediyesinin 2020 yılının ilk meclis toplantısı ocak ayı meclis toplantısı yapıldı. Belediye Başkanı Bekir Aydın Başkanlığında 13 gündem madde görüşülerek karar bağlandı.

 Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın meclis toplantısına başlamadan önce geçtiğimiz günlerde yerli ve milli araba fabrikasının Gemlik’te üretecek olmasını büyük bir sevinç ve heyecanla karşıladıklarını belirti. Bizim sevincimiz herkesten fazladır. TOGG otomobillerin hemen yanı başımızdaki Gemlik’te üretecek olması sevincimizi ikiye katlamıştır. Bu güzel haber aynı zamanda Orhangazi Belediye yönetimi olarak bizlere bir takım sorumluluklar da yüklemektedir. Bizler de yönetim olarak sorumluluğumuzun farkındayız. Yeni yılla birlikte doğru planlamalar yaparak ilçemizi avantajlı bir duruma getirmeliyiz. Orhangazi Belediyesi olarak birim müdürlerimiz ile toplantı yaparak bir beyin fırtınası oluşturmak ve siyasi görüş gözetmeksizin paylaşmak istiyoruz. Buradaki tek amacımız ilçemize faydamızdır dedi.

Denetim Komisyon üyelerinin seçimi yapıldı

Ocak ayı meclis toplantısında ilk olarak 2020 yılı Meclis Denetim Komisyonu üyelerinin seçimi yapıldı. Gizli oylama ile yapılan seçim sonrasında denetim kurulu üyeliklerine Ak Partili üyeler Ergül Aydın, Selami Ekeman ve Kani Mestanlar ile İyi Partili meclis üyesi Mehmet Burhan seçildi. Asansör Periyodik mevcut kontrolleri yapan A tipi muayene kuruluşu Haktürk Mühendislik Ltd. Şti. firması ile geçerliliği devam protokol 01/03/2020 tarihinde son bulacağından dolayı, protokole mevcut firma ile devam edilip edilmeyeceği yâda yeni bir A tipi muayene kuruluşu ile protokol imzalanabilmesi için Belediye Başkanı Bekir Aydın’a yetki verildi.

Orhangazi Belediyesinin Ocak ayı Meclis toplantısında 2020 yılı nikâh ücretlerinin de belirlenmesi plan ve bütçe komisyonuna havale edilirken,  memur dolu kadro derece değişikliği değiştirilerek kabul edildi. 2020 yılı sözleşmeli personel ücretlerinin de belirlenmesi maddesi meclisten onay aldı. Meclis toplantısında iş deneyim belge ücreti plan ve bütçe komisyonuna, Keramet Mahallesindeki iki parsel için kamu yararına istenen plan değişikliği İmar komisyonuna, birim otopark ücretlerinin belirlenmesi plan ve bütçe komisyonuna, asansör tescil belgesi ücreti Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilirken, Ortak hizmet projeleri kapsamında Belediye Başkanına yetki verilmesine karar verildi. Yine Belediye Başkanının protokol imzalama yetkisi verildi, mecliste Çeltikçi mahallesindeki bir taşınmazın imar planı değişikliği talebi de İmar komisyonuna havale edildi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğü tarafından belediyemize 13+1,5 m3’lük sıkıştırmalı çöp toplama aracı alımı hakkında şartlı bağış yetkisi de mecliste kabul edildi