Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
thumbnail-160x600

Yıllardır atıl duruyor! Yeniköy’de Çöplüğe dönüşen milyonluk yatırım spora kazandırılmalı…

Bursa’nın Orhangazi ilçesine bağlı Yeniköy mahallesi girişinde bulunan ve yıllar önce büyük bütçelere harcanarak yapılan modern spor tesislerinin adeta bir çöplüğe dönüşen görüntüsü ve içerideki malzemelerin kırılıp dökülmesi, hem her gün önünden geçen mahalle halkının hem de ilçede spor tesisi sıkıntısı geçen spor kulüplerinin tepkisine neden oluyor. Yıllardır el bile değmeyen tesislerin yeniden spora kazandırılması, Orhangazi’deki büyük bir eksikliğin giderilmesini sağlayacak.

Bursa'nın Orhangazi ilçesine

Orhangazi’de yeni futbol sezonu öncesi takımların gerek antreman gerekse resmi maçlarını oynadığı göl spor tesislerinin geçtiğimiz sezonlarda olduğu gibi önümüzdeki sezonda da yetersiz gelmesi  akıllara Orhangazi ‘ye bağlı Yeniköy mahallesinde bulunan spor tesislerinin neden tamamlanmadığı sorusunu getiriyor.

Orhangazi’ye bağlı Yeniköy mahallesinde yıllar önce hizmete açılan ancak soyunma odalarının bitirilememesi nedeniyle çalışmaları yarım bırakılan modern spor tesisleri o günden beri atıl halde beklerken, içeride bulunan yedek kulübeleri olmak üzere bir çok alanı da kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce tahribata uğratıldı, uğratılmaya da devam ediyor. Orhangazi’de tesis sıkıntısı çeken kulüpler ise Yeniköy’de bulunan bu tesislerin gerekli olan çalışmaların bitirilip bir an önce Orhangazi sporuna kazandırılmasını bekliyor.

Geçtiğimiz yılllarda  saha alanından tribünlerine kadar modern bir şekilde inşa edilen Orhangazi’ye bağlı Yeniköy mahallesindeki spor tesislerinde çalışmalar yarım bırakılırken, tesislerin korunaksız bir şekilde bırakılması sonucu saha içinde bulunan yedek kulübesi ve tribünlerin kimliği belirsiz kişi yada kişilerce zarar verilmesi de tepkileri beraberinde getirdi.

Orhangazi’de mevcut tesislerin yetersiz olmasından dolayı özellikle antreman için göl spor tesislerinde çoğuz zaman sorun yaşayan spor kulüpleri Yeniköy mahallesindeki tesislerin bir an önce bitirilip resmi maçlara ve antremanlara açılmasını beklerken ,tesislerin soyunma odalarında yarım bırakılan çalışmaların başlanması bekleniyor.