Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Yol kenarı ücretli otoparklar için yeni gelişme! Çalışanlara sms gönderildi…

Bursa ve ilçelerinde ana caddelerde uygulanan yol kenarı açık otopark uygulaması (Parkomat) yıllardan beri devam ediyor. Belirlenen yol kenarı ve caddelerden para talep edilen uygulamanın belirsizliği sürüyor. Bursada Bugün olarak gündeme taşıdığımız konu sonrası Bursa Büyükşehir Belediyesi, Burbak çalışanlarına ilk olarak ücretsiz olacağının bilgisini verirken kısa süre sonra ertelendiğine dair mesajlar gönderdi. Peki, uygulama ne zaman ücretsiz olacak?

Bursa ve ilçelerinde ana

Bursa ve ilçelerinde devam eden Parkomat uygulaması ile  sürücüler, belirli süre için ücret ödeyerek araçlarını yol kenarlarına park edebiliyor. Yapılan uygulama için araç sahiplerinden 1 saate kadar 25 TL, aşan her saat için 10 TL ve gün boyu için 65 TL isteniyor. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Nilüfer Belediye Başkanı olduğu dönemde uygulamanın ücretsiz olması gerektiğini savunmuş ve Nilüfer Belediyesi’nin o dönemde para almadığını söylemişti. Peki, uygulama ne zaman ücretsiz olacak?

 

ÖNCE ÜCRETSİZ OLACAĞI KARARI VERİLDİ ARDINDAN ERTELENDİ MESAJI ATILDI

Bursada Bugün olarak gündeme getirdiğimiz konu sonrası Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Beyaz Masa‘nın müşteri hizmetleri, Burbak çalışanlarını arayarak uygulamanın ücretsiz olacağı bilgisini paylaştı. Alınan ani bir karar ile Burbak çalışanlarının bulunduğu WhatsApp gruplarına mesaj atılarak ertelendiği bilgisi verildi. Fakat neden ertelendiğine dair bilgi paylaşılmadı. Yaşanan olayların ardından Bursalılar, uygulamanın ücretsiz olup olmayacağını merak ediyor.

BURSALILAR İKİYE BÖLÜNDÜ

Bazı vatandaşlar ücretsiz olması gerektiğini savunurken bazı vatandaşlar ise Bursa’da yaşanan otopark sıkıntısının daha da büyüyeceğini ifade etti.