Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
thumbnail-160x600

Bu Gardırobun İçi Gönüllerle Dolu

Orhangazi Belediyesi Kültür ve

Orhangazi Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından, sosyal sorumluluk projesi kapsamında başlatılan“ Gardırop“ projesi gönüllülerin destekleri ile büyümeye devam ediyor.

 

Projeye her yaştan Orhangazili yeni ve ya giyilebilir durumda olup da kullanmadıkları giysilerini “Gardırop Giysi Evi “ne bağışlıyor. Orhangazi Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü yetkililerinin teslim aldığı giysiler ihtiyaç sahibi ailelere veriliyor. Proje Orhangazi Belediyesi Hanımlar Lokali içerisinde bulunan “Giysi Evinde“   yürütülüyor.

 

 

Yardımlar Artan Hızla Devam Ediyor

 

Orhangazi Belediyesi sosyal belediyecilik çerçevesinde halka dokunan çalışmalarını sürdürüyor. Bu bağlamda Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün geçtiğimiz yıllarda başlattığı sosyal sorumluluk çalışması olan gardırop projesi şehrin bütün kesimleri tarafından büyük ilgi ile karşılanıyor. Projeye vatandaşlar yeni ya da kullanılabilir durumdaki eşyalarını bağışlıyor. Ev eşyası, kadın, erkek, çocuk ve bebek giysilerinden oluşan bağışlar kontrol edilip “Gardırop“ projesi çalışanları tarafından vatandaşlara veriliyor.

 Vatandaşlar Karşılaşmıyor

Randevu sistemine göre çalışılan projede ihtiyaç sahibi vatandaşlara yarım saat ara ile randevu veriliyor. Bu şekilde vatandaşlar birbirleriyle karşılaşmıyor. İhtiyaç sahibi vatandaşlar gardırop projesinden üç ayda bir kere olmak üzere faydalanabiliyor. Depremzede aileler 3 ay sınırlamasına bakılmaksızın projeden her ihtiyaç duyduklarında yararlanabiliyor.

 

 

 

Orhangazi‘de Gönülden Gönül’e Bir Yol Var

 

Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın konuyla ilgili yaptığı açıklamada, bu proje büyük gönüllerin, gönüllülerin projesidir. Biz yalnızca vesile oluyoruz, diyerek sözlerine “ Belediyemiz tarafından organize edilen sosyal sorumluluk projesi kapsamında yaptığımız “Gardırop“ projemize destek tahminlerimizin de üzerinde artarak devam ediyor. Projemizi daha fazla kitleye ulaştırmak amacıyla çabamızı arttıracağız. Buraya getirilen her kullanılmayan giysi ve ayakkabılar bir başka hemşerimize umut oluyor. Rahmetli Neşet Ertaş’ın dediği gibi Orhangazi’mizde gönülden gönül’e bir yol var.” Şeklinde devam etti. Belediye Başkanı Aydın açıklamasına “  bu konuda duyarlı olan tüm vatandaşlarımızı yeni eşyalarla ya da evlerinde kullanmadıkları temiz giysilerle projeye katılmaya davet ediyorum.” İfadeleriyle son verdi.