Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bursa ve çevre illerde İsrail menşeli ürünlere boykot uygulaması yaygınlaşıyor

Bursa, Eskişehir, Balıkesir, Kütahya,

Bursa, Eskişehir, Balıkesir, Kütahya, Yalova ve Bilecik’te belediyeler ve okullar başta olmak üzere çok sayıda kurum ve kuruluş, tesislerinde İsrail menşeli ürünlerin satışı ve dağıtımını yasakladı.

Bursa Park Bahçe Sosyal ve Kültürel Hizmetler, Turizm, Su ve Su Ürünleri, Sağlık, İnşaat, Enerji, Sanayi ve Ticaret AŞ (BURFAŞ) markasıyla hizmet veren Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada, “Sosyal tesislerimizde boykot var. Sosyal tesislerimizde İsrail menşeli ürünler satılmamaktadır.” ifadesi kullanıldı.

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar ve Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz da sosyal medya hesaplarından yaptıkları açıklamalarda, belediyelerine ait sosyal tesislerde İsrail menşeli ürünlere yasak getirdiklerini duyurdu.

Bursa Uludağ Üniversitesi ve Bursa Teknik Üniversitesi ile Bursa Muşlu Sanayici ve İş Adamlar Derneğinin (Bursa MUŞSİAD) aralarında olduğu kurum ve kuruluşlardan da boykot açıklamaları yapıldı.

Eskişehir

Eskişehir Teknik Üniversitesi (ESTÜ) ve Anadolu Üniversitesince alınan kararlarla, bağlı sosyal tesis, kantin ve yemekhanelerinde İsrail menşeli ürünlerin satılmayacağı açıklandı.

Anadolu Üniversitesi Rektörlüğünden yapılan açıklamada, üniversiteye bağlı tüm sosyal tesis ve işletmelerde İsrail menşeli ürünler ile Gazze’de yaşanan insanlık suçuna destek verdiği bilinen markalara ait ürünlerin satışının yapılmayacağı kaydedildi.

ESTÜ Rektörlüğünün duyurusunda ise ESTÜ sosyal tesisleri, kantin ve yemekhanelerinde Filistin’de yaşanan insanlık suçuna ekonomik anlamda destek verdiği bilinen tüm firmalara ait ürünlerin satışının yapılmaması kararı alındığı bildirildi.

Balıkesir

Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, boykot kararını, sosyal medyadan “Balıkesir, Filistin’in yanında. Büyükşehir Belediyemize ait sosyal tesislerde İsrail destekçisi markalara yer yok.” paylaşımıyla duyurdu.

Altıeylül Belediyesinin paylaşımında, “Altaş AŞ olarak tüm sosyal tesislerimizde İsrail destekçisi ürünlerinin satışını durdurduk, yerli marka ürünlerimizin satışını gerçekleştiriyoruz.” ifadesine yer verildi.