Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

BUSKİ’den Orhangazi’ye 1 Milyon Liralık Yatırım

Bursa Büyükşehir Belediyesi Su

Bursa Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (BUSKİ), Hürriyet Mahallesi’nde yaşanan altyapı sorunlarını çözmek amacıyla 1 milyon TL maliyetle 200 metre yağmur suyu hattı imalatı gerçekleştirecek. Bu çalışma ile Hürriyet Mahallesi Stat Sokak ve çevresindeki altyapı aksaklıkları giderilecek. Belediye Başkanı Bekir Aydın, özellikle aşırı yağışlarda ortaya çıkan sorunların BUSKİ tarafından yapılacak çalışmayla çözüleceğini belirtti. Çalışmaların kısa bir süre içerisinde tamamlanması planlanıyor.

Aydın, yaptığı açıklamada, “Hürriyet Mahallemizde aşırı yağmurlardan kaynaklanan sorunların ortadan kaldırılması için BUSKİ’nin yapacağı bu çalışmayı önemsiyoruz. Çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte mahallemizde aşırı yağışlardan kaynaklı sorun yaşanmayacak. Bu başarılı çalışmalardan dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Alinur Aktaş’a ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Orhangazi Belediyesi, kendi imkânlarıyla veya Bursa Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle birçok sorunu çözerek şehrin genelinde yaşam kalitesini artırmaya yönelik çalışmalar yürütüyor. Bu çabalar sonucunda Orhangazi’nin daha yaşanabilir bir şehir haline gelmesi hedefleniyor.