Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Büyük Aile Projesi İle 12 Mahalle Ziyaret Edildi! Bekir Aydın ‘’Hizmet Ağımız Tüm Orhangazi’yi Sarıyor’’

Orhangazi Belediyesi, özellikle ilçeye

Orhangazi Belediyesi, özellikle ilçeye bağlı kırsal mahallelere yönelik başlattığı  ‘’Büyük Aile Projesi’’ ile Belediye başkanı Bekir Aydın ve tüm hizmet birimlerinin katılımıyla bu güne kadar 12 mahalleye gitti.  Proje kapsamında Belediye başkanı Aydın,  ziyaret edilen mahallelerde halk ile bire bir görüşme yaparken, ilgili birim müdürlüğü ekipleri ise sağlıktan, fen işlerine bir çok alanda gidilen mahallelelerin eksik olan  ihtiyaçları adına çalışmalar yapıyor. Halkın ihtiyaçlarını yerinde tespit etmek için geliştirilen bu  proje vatandaşlar tarafından ise takdir ile karşılanıyor.

 

Orhangazi belediyesi tarafından Orhangazi’de vatandaşlar ile daha fazla bir araya gelmeyi ve ihtiyaçları yerinde tespit etmek amacıyla bir süre önce hayata geçirilen Büyük Aile Projesi kapsamında bu güne dek 12 mahalle ziyaret edildi. Belediye başkanı Bekir Aydın’ında katıldığı dış mahalle ziyaretlerinde belediyenin tüm birimleri yer alarak gidilen mahallelerde çalışmalar yürütülüyor.

Büyük Aile Projesi İle Tüm Mahallelerimizi Gezeceğiz

 

Orhangazi belediyesi tarafından belediye başkanı Bekir Aydın’ının katılımı ile gerçekleştirilen büyük aile projesi ile şimdiye kadar 12 mahalleyi ziyaret ettiklerini ve geride kalan mahalleler için projenin devam edeceğini söyleyen belediye başkanı Bekir Aydın ‘’ Orhangazi belediye olarak sosyal belediyecilik sorumluğu içinde üzerime düşen görev doğrultusunda başlatmış olduğumuz büyük aile projesi ile Orhangazi’mizin mahallelerini ziyaret ediyoruz, belediyemizin tüm birimleri ile birlikte gittiğimiz mahallelerde sağlık ekiplerimiz vatandaşların sağlık anlamında ihtiyaçlarını karşılıyor, fen işleri ekiplerimiz mahalleler içinde   çalışmalar yaparak eksiklerini gideriyorlar, bizlerde vatandaşlarımız ile birebir bir araya gelip sohbet ediyoruz, büyüklerimizin ellerini öpüyoruz, ihtiyaçlarını soruyoruz, hepsi çözülmek üzere not alıyoruz, bu güne dek yaptığımız ziyaretlerimizde vatandaşlarımız ilgisi ile karşılaşıyoruz, bu da bizi memnun ediyor, Orhangazi belediyesi olarak halkımıza hizmet amacıyla çıktığımız bu yolda çalışmalarımıza ve büyük aile projesi ile tüm mahallelere gidip halkımızın huzuruna çıkmaya devam edeceğiz hizmet ağımız tüm Orhangazi’yi sarmaya devam edecek ‘’dedi.

Büyük Aile Projesi Nasıl Çalışıyor?

Büyükaile projesi Orhangazi‘de Devlet Millet ilişkisini yeniden düzenleyip, 21. yüzyılın gereği olarak devleti vatandaşın ayağına götürüyor. Orhangazi Belediyesi kendi imkânlarıyla ve Devlet kurumlarıyla yapacağı işbirlikleri ile vatandaşın ayağına giderek hizmet verecek. Kenti bölgesel olarak ele alacak projeyle ekonomik çalışmalardan sosyal belediyeciliğe, Temizlik İşlerinden, Fen İşlerine kadar birçok çalışma vatandaşın yanına ulaşılıp taleplerine göre gerçekleştirilecek. Büyükaile Projesi özellikle dezavantajlı grupları önceleyerek kentin bütün kesimlerine dokunacak. Engelli vatandaşlardan yaşlı vatandaşlara, gençlerden çocuklara, ev kadınlarından işsizlere kadar bütün kesimler projenin merkezinde olacak. Proje sayesinde hızlı ve çözüm odaklı çalışılırken, devlet kimsesizlerin kimsesi olacak.