Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Çetin Çoklar’dan Belediye binası önünde eylem!

Cumhuriyet Halk Partisi Orhangazi Belediye Başkan Adayı Çetin Çoklar, ekibi ile birlikte Orhangazi Belediyesi’ni ziyaret etti. Burada Belediye personelini ziyaret eden Çetin Çoklar, Belediye Binası’nın önünde bir basın açıklaması yaparak, belediye başkanı Bekir Aydın’ı geçen 5 yılda yapmadığını söylediği projeler üzerinden eleştirdi.

Cumhuriyet Halk Partisi Orhangazi

2019 yılında Belediye Başkanı Bekir Aydın’ın 5 yılda hayata geçireceğini vaat ettiği projelerinin hangisini gerçekleştirdiğini sorarak, “Halktan toplanan belediye gelirleri ve satılan Orhangazi mallarına rağmen birbirinden renkli ama hayata geçmemiş projeler nerede? Merak etmeyin, Orhangazi’nin hak ettiği, yapılabilir projeleri biz açıklayacağız. Allah’ın izni, Orhangazili hemşerilerimizin desteği ile 1 Nisan’dan itibaren gerçek projeleri biz yapacağız” dedi.

‘Borç Edebiyatını 5 Yıl Boyunca Bitiremediniz’

Bekir Aydın’ın 5 yılı borç edebiyatına sığınarak, boşa geçirdiğini ve Orhangazi’nin harcanacak bir 5 yıla daha tahammülü olmadığını belirten Çetin Çoklar, “2019 yılında Bekir Aydın seçim meydanlarında gezerken elinde vaat ettiği sayfalar dolusu gıcır gıcır kuşe kağıda basılı birbirinden renkli projeleri vardı. Şimdi Bekir Aydın’a soruyoruz; ‘Geçen 5 yılda bu kitapçıktaki kaç projeyi hayata geçirdiniz?’ Sığındığınız ve sizinde ortağı olduğunuz geçmiş dönem borç edebiyatını 5 yıl boyunca bitiremediniz. Üstelik sattığınız tüm Orhangazi mallarına rağmen bitmeyen borçlar ve yapılamayan projeler. Orhangazi halkı bunları görüyor, Orhangazi halkı bunları biliyor. Sizin cevap veremeyeceğiniz tüm sorulara Orhangazi halkı sandıkta cevap verecek” dedi.

‘Gerçek Projeleri Biz Yapacağız’

Gerçekleşmeyen tüm vaatler ve projelere inat Orhangazi’nin yararına projeler ile Orhangazi’yi hak ettiği görünüme kavuşturacaklarını belirten CHP Belediye Başkan Adayı Çetin Çoklar, “5 yıl geçen uzun bir zaman, halktan toplanan belediye gelirleri ve satılan Orhangazi mallarına rağmen havada kalan onlarca proje. Kentsel dönüşüm, Göl Sosyal Tesisleri projesi, Bursa-Yalova yoluna batçıklar, güneş enerjisi biyogaz ve biyokütle enerji santrali, şehir içi yolların yeniden düzenlenmesi ve otopark yapımı, şelale park, belediye semt kreşleri, Orhangazi zeytin park, macera parkı, millet bahçesi gibi birbirinden renkli ama hayata geçmemiş projeler. Onlarca vaatten oluşan bu kitapçık bu gün sadece bir kağıt ziyanlığı. Merak etmeyin kısa bir süre sonra Orhangazi’nin hak ettiği, yapılabilir projeleri biz açıklayacağız. Allah’ın izni Orhangazi’li hemşerilerimizin desteği ile 1 Nisan’dan itibaren gerçek projeleri biz yapacağız” dedi.