Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Chp Orhangazi İlçe Başkanı Çakır’dan Emeklilik İkramiye Eleştirisi

Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. Yılına

Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. Yılına özel bir kereliğine mahsus emeklilere özel verilen 5 bin TL emekli ikramiye kararı sonrasında emekli çiftçilerin bu durumdan faydalanamaması ile ilgili CHP Orhangazi İlçe Başkanı Berna Çakır eleştiride bulundu.

Çakır; Açlık sınırının 15.000 TL yoksulluk sınırının 45.000 TL oldu emekli aylığının ise 7500 TL olduğu bir ülkede emekliye bir darbe daha vuruldu. 7 500 TL ile geçinemeyen emekliye 5 000 TL lütfunda bulunan SARAYLILAR Vatandaşı bir hayale daha sürükledi.

İkramiyenin sadece çalışmayan emekliye verilmesi Vatandaşı ikiye böldü ilk kez emekliler de ayrımcılığa tabi tutuldu çalışan emeklilerin keyiften çalıştığını düşünen saray yetkililerinin yaptıkları haksızlığı ortadan kaldırmaları ve emekliye ikramiye adı altında verilen bir kereye mahsus 5000 TL’nin tüm emeklilere verilmesi, çiftçinin işçinin ayrılmaksızın destek olunması gerektiği çağrımızı yeniliyoruz. Zaten 7.500 TL ile geçinemeyen emeklilerin

Haberi duyar duymaz planlaması yaptığı 5 000 TL’yi de çok görenler bu “ülkenin gelişmişliği uçaklarla saraylarda değil emeklisine çiftçisine işçisini öğrencisine verdiği yaşam kalitesi ile belli olur” düşüncesini benimsemelerini istiyoruz, emeklilerimizin haklı isyan doğru buluyor emekliler arasında yapılan bu ayrımdan hemen dönülmesini bir kereye mahsus verilen 5000 TL’nin tüm emekli vatandaşımıza verilmesini diliyoruz” dedi.