Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

CHP Orhangazi İlçe Başkanı Çakır’dan Genel Kurul Değerlendirmesi!

CHP Orhangazi İlçe başkanı Berna Çakır, hafta sonu gerçekleşen ve Özgür Özel’in Kemal Kılıçdaroğlu’nu geçerek genel başkanlığı kazandığı CHP 38.Olağan Büyük Kurultayı değerlendirdi.

CHP Orhangazi İlçe başkanı

Geçtiğimiz hafta sonu 38. Olağan Büyük kurultayı gerçekleştirdiklerini belirten Berna Çakır, ikinci yüz yılda demokrasi ve Birlik konulu kurultayımız türk siyasetinde yeni bir sayfa açmıştır. Ülkemize demokrasinin işlediği tek kurum olduğu bir kez daha gösterdik. Partimizin yeni Genel Başkanı, Sayın Özgür Özel’e başarılar diliyorum. 13 yıldır liderliğimizi yapan, her zaman yanında ve arkasında durduğumuz Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ’na tüm emekleri ve katkıları için teşekkür ederiz dedi. Orhangazi’nin kurultaya da damga vurduğunu belirten Berna Çakır, Ankara kurultay sürecini ilçe yönetim kurulu üyelerimiz kadın kolları başkanımız gençlik kollarımız, meclis üyelerimiz ve öncesi dönem ilçe başkanımız Eender Teke ile  Orhangazi örgütümüzden büyük bir kalabalık olarak katılım sağladık dedi.

Hem yerelde hem genelde iktidarı alacağız

Berna Çakır açıklamasına şu şekilde devam etti; Kurultayımızın kazananı tüm Cumhuriyet Halk Partililer ve seçmenlerimiz olmuştur. Bütün delegelerimize bir kez daha çok teşekkür ediyoruz. Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılının bu ilk seçimi, önümüzdeki tüm seçimlere ışık tutacak ve umut olacak. Halkın güçlü değişim talebi ve seçmenlerimizin Cumhuriyet Halk Partisi’nden beklentisini karşılamak, partimizi önce yerelde sonra genelde iktidar yapmak için hep birlikte mücadele etmeye devam edeceğiz.

Belediye başkan adayımızı ön seçim ve kamuoyu yoklaması ile belirleyeceğiz

Kurultayın ardından sonra Orhangazi ilçe başkanlığı olarak hem heyecanlarının hem de partiye olan ilginin üst seviyeye çıktığını ifade eden Berna Çakır, üye kayıt başvurularında büyük bir talep başlamıştır. Orhangazi belediye başkanlığı aday adaylığı için çok fazla talep olması bizi mutlu etmektedir. İlçe kongresinde söz verdiğimiz gibi belediye başkan adayımızı üyelerimize soracağız ön seçim ve kamuoyu yoklaması ile belirleyeceğiz. İlçe dinamiklerini dikkate alarak yerelde işbirliğini önemsiyor ittifak partilerimiz ilede görüşmelerimiz devam ediyor hep birlikte kazanacağımız bir süreci ilerletiyoruz.  Yol bitmez, mücadele bitmez. Var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Yolumuz açık olsun.