Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Chp Orhangazi İlçe Başkanı Ender Teke ” Geçmişteki Hatalarımızı Kabul Etmeliyiz”

Cumhuriyet Halk Partisi Orhangazi

Cumhuriyet Halk Partisi Orhangazi İlçe Başkanı Ender Teke, CHP’nin siyaset felsefesinin “her ne şart içinde olursa olsun CHP ile yürümek isteyen herkesin yolunu açmak ve birleşerek güçlenmek” olduğunu vurgulayarak, “Orhangazi CHP olarak kamuoyunun da malumu olan ve geçtiğimiz yerel seçimlerde yaşanan yol kazasını geride bırakmak, yaraları sarmak, yanlışı yanlış olarak kabul edip geleceğe bakmak en büyük idealimiz” dedi.
Teke CHP Orhangazi İlçe Örgütünün yepyeni, azimli ve kararlı bir yönetim ile yeniden siyaset sahnesinde olduğunu kaydederek, “Geçmişteki yanlışları savunmak asla amacımız olmayacak. Hataları kabul edip, geçmiş hatalardan ders çıkartarak yolumuza devam edeceğiz” dedi. Başkan Teke, yeniden CHP rozeti takan Orhangazi Belediye Meclisi üyeleri Fatih Demir ve Özen Aydın’a da başarılar diledi.

 

“OLAĞANÜSTÜ GÜNLERDEN GEÇİYORUZ”
Cumhuriyet Halk Partisi Orhangazi İlçe Başkanı Ender Teke. “Bugünler başka günler; tüm dünya halkları ve üzerinde yaşadığımız Türkiye coğrafyası ve Türk Halkı olarak olağanüstü günlerden geçiyoruz” sözleriyle başladığı açıklamasında şunları kaydetti:

“Olağanüstü olaylar, olağanüstü tedbirleri de beraberinde getirir. Cumhuriyet Halk Partisi Orhangazi ilçe yönetimi, gençlik ve kadın kollarımızla Corona virüs salgını ile mücadele konusunda yerel yöneticilerin alacağı her konuya desteği vereceğimizi bildirir ve düşüncelerimizi sorarlarsa da önerilerimizi bildiririz. Cumhuriyet Halk Partisi olarak rehberimiz geçmişte olağanüstü şartlarda bu milleti bir araya getirmeyi başaran kurucu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve dava arkadaşlarıdır.”

“GEÇMİŞTEKİ HATALARI KABUL ETMELİYİZ”

CHP’nin partiyle yürümek isteyen herkesin yolunu açarak güçleneceğini kaydeden Teke, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Orhangazi Cumhuriyet Halk Partisi yepyeni, azimli ve kararlı bir yönetim ile yeniden siyaset sahnesindedir. Geçmişte yapılan yanlışları savunmak asla amacımız olmayacak. Hataları kabul edip, geçmişte yapılan yanlışlardan dersler çıkartarak yolumuza devam edeceğiz. Bu maksatla yerel seçimlerde Demokrat Parti ile seçim yürüten iki Belediye Meclis Üyesi Cumhuriyet Halk partisi bünyesinde siyasete devam kararı almıştır. Kendilerini kutluyor ve Partimizin bağrına basıyoruz. Bu süreçte Demokrat Parti ilçe Başkanı Baki Bekar’a teşekkür eder ve bundan sonra yerel yönetimle ilgili alınacak kararları istişare ederek alacağımızı da ifade ederiz. Aynı şekilde hali hazırda Belediye Meclisindeki diğer tüm üyeleri de Partimize davet ediyoruz. Yerel seçimlerde ittifak ortağımız olan ve yan yana omuz omuza siyaset yapmaktan onur duyduğumuz İYİ Parti ile yola devam ettiğimizi Orhangazi’nin ve tüm ülkenin çıkarları için Millet İttifakı birlikteliğini önemsediğimi bir kez daha bildiririz.”

 

“GEÇMİŞİN HESABI BİTMEZ, BİZ GELECEĞE BAKACAĞIZ”

Cumhuriyet Halk Partisi Orhangazi Yönetiminin her şeye ve herkese rağmen doğru bildiği yolda yürümeye kararlı olduğunun altını çizen İlçe Başkanı Ender Teke, “Bizimle birlikte yürümek isteyen herkesi kucaklamaya hazırız. Şubat kongremizde göreve seçilen İl Başkanımız İsmet Karaca da Orhangazi’yi çok önemsediğini, birlik ve bütünlüğün sağlanması gerektiğini, geçmişin geçmişte kaldığını, Orhangazi Belediye Meclisi’nde güçlü bir muhalefetle halkın sorunlarını dile getirileceğinin bilinmesini istedi. Yaşananlardan herkes kendine göre bir ders çıkarmıştır. Önümüzdeki süreçlerde Cumhuriyet Halk Partisi ve Parti Meclislerimizin kararları doğrultusunda hareket edecekleri konusunda kuşku duymadığımız, bilgi birikimi ve donanımları ile katkılarının çok olacağına inandığımız, daha önce de partimizde siyaset yapan arkadaşlarımız Sayın Fatih Demir ve Sayın Özen Aydın’a görevlerinde başarılar diliyor ve kucaklıyoruz” şeklinde konuştu.

ResimLink - Resim Yükle