Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Derelerin İznik Gölüne Bağlanması Projesi Hayata Geçiriliyor!

İznik Gölü’nü Koruma Birliği

İznik Gölü’nü Koruma Birliği meclis toplantısı İznik belediyesinde yapıldı.  İznik belediye başkanı Mehmet Kağan Usta, Orhangazi belediye başkanı Bekir Aydın ve her iki belediyenin meclis üyelerinin katıldığı mecliste son zamanlarda çekilmesi ile dikkat çeken İznik gölü için atılan önemli bir adımın burada sunumu yapıldı. Yapılan sunumda çekilmenin önüne geçilmesi çalışmaları kapsamında göl çevresinde bulunan derelerin göle bağlanması projesi anlatılırken, projenin ihale aşamasına geldiği ve ihale sonrasında çalışmaların 2 yıl içinde başlamasının öngörüldüğü söylendi.

İznik gölünü koruma birliği meclisi Kasım ayı toplantısında bir araya gelen İznik ve Orhangazi belediye başkanları ile belediyelerin meclis üyelerine İznik belediyesinde görevli bir çevre mühendisi tarafından önemli bir sunum yapıldı.

Her iki ilçenin sınırları içinde bulunan ve günden güne çekilmesi ile gündemden düşmeyen İznik gölü ile çevredeki su kaynaklarının korunması adına burada  yapılan sunumlarda İznik gölü çevresinde bulunan özellikle güney yaka Gürle bölgesinde ki derelerin DSİ tarafından  İznik gölüne bağlanması adına bir çalışması olduğu aktarıldı.

Yapılan sunumda ise İznik gölünü önemli ölçüde  besleyeceği düşünülen derelerin ve su kaynaklarının İznik gölüne bağlanması adına başlatılan projede ihale sürecine gelindiği ve yapılacak ihalenin ardından ise çalışmaların 2 yıl içinde başlayacağı anlatıldı.