Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Emrullah Akçay’dan Alinur Aktaş’a Engelli Dostu belgesi

Türkiye Sakatlar Derneği Orhangazi

Türkiye Sakatlar Derneği Orhangazi şube Başkanı Emrullah Akçay 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Bursa Büyükşehir Belediyesinin Düzenlediği kahvaltıya katılarak Büyükşehir Belediye Başkanı Ali Nur Aktaş’a engelli derneklerine ve engelli vatandaşlara yapmış olduğu hizmetlerden dolayı Engelli Dostu Belediye Başkanı belgesi verdi.

Akçay yaptığı açıklamada engelliler hizmetin öneminden bahsederek özellikle yerel yönetimlerin şehirleri planlarken engellilere göre planlamasını isteyerek bizlere göre planladığınız şehirlerde sizlerde özgürce yaşayabilirsiniz, gezebilirsiniz. Ancak şehirleri sizlere göre yani sağlıklı kişilere göre planlarsanız bizler özgür olamıyor, birçok yere erişemiyoruz ulaşamıyoruz. İşte engel burada başlıyor diyerek Türkiye Sakatlar Derneği Orhangazi şubesi olarak hazırladıkları Engelli Dostu belgesini Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Ali nur Aktaş’a teslim etti.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş da yaptığı konuşmada 20 yıllık belediye başkanlığım sürecinde bir çok plaket ve belge aldığını ifade ederek, bugün değerli kardeşim Orhangazi sakatlar Dernek başkanı Emrullah Akçay’ın elinden aldığım engelli Dostu belediye başkanı belgesinin çok anlamı ve değerli olduğunu vurgulayarak bu kardeşlerimin dostluklarına layık olmak için daha çok çalışacağız diyerek başkan Akçay’a teşekkür etti.

ResimLink - Resim Yükle