Orhangazi TV

Ender Teke’den Besaş Ekmeği Açıklaması!

Ender Teke’den Besaş Ekmeği Açıklaması!
Fatih Mısır( orhangazitv16@gmail.com )
309
13 Ocak 2022 - 9:13

Chp Orhangazi ilçe başkan Ender Teke geçtiğimiz gün katıldığı röportaj programında son günlerde Bursa gündeminde de yer alan Besaş ekmeğinin  belediye meclisinde verdikleri önergeye rağmen Orhangazi’de satılmamasına tepki gösterdi.

Chp ilçe başkanı Ender Teke  konu ile ilgili yaptığı açıklamada ‘’Biz geçtiğimiz ay belediye meclisine 3 önerge sunduk. Birinci önergemiz bugün Bursa basınında da yer alan Besaş konusu. Orhangazi’de Besaş ekmeği satılmıyor. Orhangazi haklı özel sektörden ekmek almak zorunda. Biz de belediyeye burada bir rekabet olmuşmasın ama belediye olarak ihtiyaç sahibi insanların ekmek alabilmesi için katkı sağlasın dedik. Orhangazi’de 13-14 tane fırın var. Belediye bir araştırma yapsın. Ekonomik olarak sıkıntıda olan 5 bin aile mi var, bu insanlar günde 2 ekmekten 10 bin ekmek mi üretiyor. Bu fırınlardan 10 bin ekmeği belediye olarak satın alsın. Ekmeği 2 buçuk liradan alıyorsa vatandaşa 1 buçuk liradan versin. Ama buradaki fırınlardan satın alsın. Bursa’dan buraya ekmek geliyor. Fırıncıların da zarar etmemesi adına Besaş’ın buraya girmesine eşdeğer statüde belediye olarak sübvanse etsin. Ekmek yarın belki de yarın 3-3 buçuk liralara çıkacak. İkinci önerimiz askıda fatura. Bununla ilgili araştırma yapılsın, ihtiyaç sahiplerinin faturalarını bağışçılar ödesin. Bununla ilgili internet sitesi kurulsun dedik. Şu anki mevcut belediye başkanıyla birlikte sözde tasarrufa girildi. Orhangazi’de 31 mahalle var. 6 tanesi merkezde, 25 tane dış muhtarımız. Geçmişte internet faturalarını belediye ödüyordu. Şu anda belediye muhtarların internet faturalarını ödemiyor. Muhtarlara destek sağlanmadı. Belediye başkanı artık yatırım zamanı geldi diye açıklamalar yapıyor.’’dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, Haberleri kopyalamayınız.

seks izlesex hikayeleriseks hikayeleri

Fantastic momentous www.upscalerolex.to is going to be options .

sperrmüll abholung berlin

milf near meescort berlinseks hikayesex hikayeleriseks izleporn

ataşehir açık tekel içerenköy tekel ataşehir inönü tekel
аренда яхтыэкскурсии в мармарисеhttps://rentyachtturkey.com/piratskiy-korabl-marmaris/https://rentyachtturkey.com/egeyskiye-ostrova-iz-marmarisa/https://rentyachtturkey.com/pamukkale-iz-marmarisa/