Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kış Günleri Geldi, Orhangazi’de Güncel Kömür Fiyatları Ne Kadar?

Kış hava şartlarının kendini

Kış hava şartlarının kendini iyiden iyiye hissettirdiği şu günlerde doğalgaz ve elektrik fiyatlarının yanı sıra kömür fiyatları da merak konusu oldu. Orhangazi’de özellikle kırsal yerleşim alanlarında ve doğalgaz olmayan bölgelerde sobalarda kullanımına devam edilen kömürün fiyatı 2022 yılının son fiyatlarına göre 2023 yılının kış sezonunda yaklaşık olarak % 7 zamlı satılıyor.

Kömür fiyatları 2022 yılının başından bu güne 4 kat arttı

Bursa’nın Orhangazi ilçesinde kömür satışı yapan Paşa Bayhan isimli işletmeci geçen sezonun son kömür satış fiyatları ile geçen yılın başındaki fiyatları arasında 3 kat fark olduğunu ifade ederek, 2022 yılının başında yerli kömür 45 TL’ ye, ithal kömür ise 75 TL’ye satılırken, sezon sonuna kadar gelen zamlardan dolayı 2022 yılının sonunda yerli kömür ortalama 130 TL’ye, ithal kömür ise 175TL ‘ye yükseldiğini söyledi.

2023 yılı kış sezonu için kömür fiyatlarında, 2022 yılının sonunda satılan fiyatlarına göre çok fazla bir artışın yaşanmadığını söyleyen Kömür satış işletmecisi Paşa Bayhan,’’ 2022 yılı içinde gelen 3 katı zam zaten 3 yıllık zamma bedel’’ dedi.
Evlerinde soba kullanan vatandaşların oduna göre daha uygun olmasından dolayı kömüre yöneldiklerini söyleyen Bayhan , şuan ki mevcut fiyatlarda kömürün yerli olanını kalitesine göre ortalama 150 ile 200 TL arasında , ithal olanını ise yine kalitesine göre 180 ile 250 TL’ye satıldığını ve son 10 gün içinde havaların hissedilir derecede soğuması ile satışlarında hareketlenme olduğunu ifade etti.

ResimLink - Resim Yükle