Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Muradiye Camiinde Restorasyon Çalışması Yatırım Programına Alındı!

Orhangazi’’de tarihi çok uzun

Orhangazi’’de tarihi çok uzun yıllar öncesine dayanan ve ilçenin en eski camilerinden birisi  olan Yalova caddesi üzerindeki  Muradiye Cami için daha önce  talep  edilen restorasyon çalışmaları yatırım programlarına alındığı ve çalışmaların vakıflar bölge müdürlüğü tarafından 2024 yılı içinde başlatılacağı öğrenildi.

Orhangazi’nin tarihi değerlerinden birisi olan Orhangazi Muradiye Cami Vakıflar Bölge müdürlüğü tarafından restore edilecek. 17 ve 18.yüzyılda yapıldığı ileri sürülen ve Orhangazi’nin en eski tarihi yapılarından birisi olduğu belirlenen Muradiye camiinde son dönemlerde tadilat ihtiyacı duymasından dolayı cemaatten de gelen talepler üzerine Muradiye Mahallesi Muhtarı Kadri Ergen Caminin Restorasyonunun yapılması için Vakıflar Bölge Müdürlüğü’ne resmi yazı ile başvuruda bulunmuştu.

Restore Çalışmaları Vakıflar Bölge Müdürlüğü Tarafından Yapılacak

Muradiye Mahallesi Muhtarı Kadri Ergen Orhangazi Muradiye Mahallesi’nin tadilattan ve restorasyondan geçmesi için müdürlükten olumlu dönüş olduğunu ve geçtiğimiz günlerde Vakıflar Bölgesi’nden teknik personelin camide inceleme yaptığını belirterek, şu anda proje çalışmaları başlatılıyor. Önümüzdeki yıl camimizin restorasyonunun başlamasını bekliyoruz dedi.

ResimLink - Resim Yükle