Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Nadır Deresinde Islah Çalışması Yapılmalı

  Özellikle yaz günlerinde

 

Özellikle yaz günlerinde binlerce ziyaretçiyi ağırlayan Nadır piknik alanında bulunan dereye uzun zamandır akan kanalizasyon giderleri o bölgeye giden insanlar ve orhangazi İçinden geçerek İznik gölüne aktığı bölge için büyük tehlike oluşturuyor. Dere çevresinde yoğun kötü koku ve hastalık taşıyan sineklerin kol gezdiğini söyleyen vatandaşlar ise çevrede acilen ıslah çalışması yapılması gerektiğini söylüyorlar.

rhangazi’de Hamzalı yolu üzerindeki  Nadır piknik alanı içinden başlayan ve İznik gölüne kadar akarak devam eden Nadır deresinin pis ve kötü koku yayan görüntüsünün sebebi piknik alanı içinde bulunan tuvaletler deki giderlerin ve dere kenarında bulunan bazı evler ile çiftliklerin kanalizasyon giderlerinin dereye akması olduğu ortaya çıktı.

Özellikle yaz günlerinde binlerce vatandaşın ziyaret ettiği alandaki tuvaletlerin giderleri açıktan dereye aktığı görülürken, çevreye verdiği kötü görüntü ile kötü koku o bölgedeki vatandaşların tepkisine neden oluyor.

Ayrıca Nadır deresinin Orhangazi’ye kadar olan bölümünde de aynı durumların olduğu öğrenilirken, daha öncede bir çok kez talep olmasına rağmen dere içinde her hangi bir ıslah çalışması yapılmaması yaşanan tehlikenin hastalık derecesinde boyutunu artırıyor.