Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Orhangazi Belediyesinden Yeni Proje ”Orhangazi Büyük Aile Oluyor”

Orhangazi Belediyesi tarafından başlatılacağı

Orhangazi Belediyesi tarafından başlatılacağı duyurulan ” Büyük Aile projesi” ile kentin değerlerini bir araya getirilmesi hedefleniyor .  Orhangazi Belediyesi,  Devletin Milletin ayağına gideceği projeyle şehir genelinde dokunulmadık yer bırakılmayacağını ve bu proje sayesinde Orhangazi’nin çehresini değişeceğini bildirildi.

Orhangazi Belediyesinden yapılan hayata geçirilen yeni proje ile ilgili yapılan açıklamada ;

Orhangazi Belediyesi her geçen gün kendisini yenileyerek çalışmalarını sürdürüyor. Orhangazi Belediyesi bu çerçevede Büyük Aile projesini hayata geçiriyor. Yediden yetmişe bütün Orhangazi’yi kapsayacak projeyle ayak basılmadık yer, çalınmadık kapı bırakılmayacak.

Devlet Milletin Ayağına Gidecek

Büyük Aile projesi Orhangazi‘de Devlet Millet ilişkisini yeniden düzenleyecek. Projeyle ağırlıklı olarak alışılmışın aksine Devlet Milletin ayağına gidecek. Orhangazi Belediyesi kendi imkânlarıyla ve Devlet kurumlarıyla yapacağı işbirlikleri ile vatandaşın ayağına giderek hizmet verecek. Kenti bölgesel olarak ele alacak projeyle ekonomik çalışmalardan sosyal belediyeciliğe, Temizlik İşlerinden, Fen İşlerine kadar birçok çalışma vatandaşın yanına ulaşılıp taleplerine göre gerçekleştirilecek.

Engellerin Engeli Kalmayacak

Büyük Aile Projesi özellikle dezavantajlı grupları önceleyerek kentin bütün kesimlerine dokunacak. Engelli vatandaşlardan yaşlı vatandaşlara, gençlerden çocuklara, ev kadınlarından işsizlere kadar bütün kesimler projenin merkezinde olacak. Proje sayesinde hızlı ve çözüm odaklı çalışılacak. Büyük Aile projesi ile ilgili bütün planlamalar zaman geçirilmeden bitirilip en kısa sürede Orhangazililerin hizmetine sunulacak.

Orhangazi Benim Büyük Ailem

Belediye Başkanı Bekir Aydın konuyla ilgili açıklamasında, Orhangazi Benim Büyük Ailemdir, vurgulamasını yaparak sözlerini “ hemşehrilerimizin bizlere görev tevdi ettiği günden itibaren düşüncemiz hep Orhangazi’miz için daha iyi neler yapabiliriz doğrultusunda olmuştur. Her geçen gün çalışmalarımızı yenileyerek Orhangazi’mizi daha güzel bir hale getirmek için uğraştık. Büyük Aile projemiz de bu mealde çalışmalarımızın zirve noktasıdır.Belediye Başkanı Aydın açıklamasına “ Büyük Aile projemizle merkez mahallelerimizden çevre mahallelerimize kadar kentimizin her bir metre karesinde ayak izimiz olacak. Projemiz kapsamında Beyaz Masa ekiplerimizle kapı kapı gezip engelli vatandaşlarımızdan büyüklerimize, ev kadınlarımızdan işsiz hemşerilerimize kadar bütün Orhangazi’ye dokunacağız. Büyük Aile projemizle Devleti Vatandaşın Ayağına Götüreceğiz. İnşallah en kısa zamanda vatandaşlarımızla bir araya gelip hepimiz, bütün Orhangazi büyük bir aileyiz diyerek çalışmalarımıza başlayacağız. Orhangazi’me şimdiden hayırlı olmasını diliyorum.” Dedi.