Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Orhangazi İlçe Tarım’dan 1923 Adet Dürdane İnciri Fidanı

Orhangazi Kaymakamlığı, Orhangazi İlçe Tarım Müdürlüğü, Orhangazi Ziraat Odası’nın katkıları ile Dürdane İnciri olarak da bilinen Bursa Siyah İnciri fidanı dağıtımı yapılacak. 10 TL sembolik bir bedelle dağıtılacak olan fidanlardan almak isteyenlerin İlçe Tarım Müdürlüğü’ne kayıt yaptırmaları gerekiyor. Kayıtlar 10 Kasım cuma günü mesai bitimine kadar devam edecek.

Orhangazi Kaymakamlığı, Orhangazi İlçe

Orhangazi Kaymakamlığı, Orhangazi İlçe Tarım Müdürlüğü, Orhangazi Ziraat Odası’nın katkıları ile Dürdane İnciri olarak da bilinen Bursa Siyah İnciri fidanı dağıtımı yapılacak. 10 TL sembolik bir bedelle dağıtılacak olan fidanlardan almak isteyenlerin İlçe Tarım Müdürlüğü’ne kayıt yaptırmaları gerekiyor. Kayıtlar 10 Kasım cuma günü mesai bitimine kadar devam edecek

 

Orhangazi Kaymakamlığı, Orhangazi İlçe Tarım Müdürlüğü ile birlikte Ziraat Odasının da katkıları ile ilçe genelinde Dürdane İnciri fidanı dağıtımı yapacak. Orhangazi İlçe Tarım Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada Ziraat Odası’nın katkıları ile Kaymakamlık ve İlçe Tarım Müdürlüğü tarafından Cumhuriyet’in 100.Yılı anısına ilçe genelinde 1923 adet Dürdane İnciri olarak da bilinen Bursa Siyah İncir fidanı dağıtımı yapılacağı belirtildi. Fidan bedelinin sembolik olarak 10 TL olarak belirlendiği kampanya kapsamında fidan almak isteyenlerin 10 Kasım 2023 Cuma günü mesai bitimine kadar İlçe Tarım Müdürlüğü’ne kayıt yaptırmaları gerekiyor.

ÇKS Kaydı zorunluluğu yok

İlçe Tarım Müdürlüğünden konu ile ilgili yapılan açıklamada incir fidanlarından almak isteyenler için Çiftçi Kayıt Sistemi yada Ziraat Odası kaydı zorunluluğu olmadığı isteyenlere istedikleri sayıda incir fidanı verilebileceği belirtildi. İncir fidanı ile hedef ise zeytin hasatı öncesinde üreticilerin gelir elde etmeleri ve ihracata yönelik ürün elde etmeleri.