Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Orhangazi Ziraat Odasından Tarım Krediye Zeytin Fiyatı Tepkisi!

Orhangazi Ziraat odası yönetimi
Orhangazi Ziraat odası yönetimi yaptığı yazılı açıklama ile , önceki gün  yeni sezon zeytin alım fiyatlarını piyasanın bir hayli altında açıklayan Tarım kredi kooperatifine tepki gösterdi.
En üst tavan  alım fiyatını 90 TL  olarak belirleyen Tarım Kredi Kooperatifinin fiyatları yeniden acil olarak  yukarı yönlü güncellemesi  gerektiği vurgulanan  açıklamada şu ifadelere yer verildi.
”Tarım kredi kooperatifleri 2 yıl üst üste iyi fiyatlara zeytin alıp üreticinin yüzünü güldürmüştü. Halbuki amaçları çiftçinin ağzına bir parmak bal çalmakmış. Bu yıl gördüğümüz gibi açıkladığı fiyatlarla herkesi hüsrana uğratmış ve herkes tarafından tepki görmüştür. Amacı kendisine ortak olan çiftçinin malını alıp değerlendirmek olan bir kuruluşun, tüccar zihniyetine bürünüp çiftçiyi ezmeye çalışması kabul edilebilir bir durum değildir.
Marmarabirlik gibi köklü bir kuruluşun açıkladığı fiyat ortada iken acaba tarım kredi kooperatifi nasıl zeytin almayı planlıyor. Marmarabirlikte 125TL olan baş fiyat tarım kredi kooperatifinde 90TL olarak açıklanmış. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu. Size soruyorum hangi çiftçi bu şartlarda bu kuruma zeytin verir. Bence amaçları zeytin almamak. Yoksa bu trajikomik olayı yapmazlardı.
Burdan tarım kredi kooperatiflerinin yetkililerine sesleniyorum; bu fiyatların derhal revize edilmesi gerekli yoksa bırakın zeytin almayı yaprak bile alamazsınız.” denildi.