Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Orhangazi‘de Altın Gece…

Bursa Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde

Bursa Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde yapılan Uluslararası Bursa Festivali kapsamında bu yıl 35’incisi düzenlenen Altın Karagöz Halk Dansları gösterileri Orhangazi bölümü muhteşem sunumlarla gerçekleştirildi. Halk dansları gösterileri Turgut Ünlü Açık Hava Tiyatrosu’nda yoğun bir ilgiyle yapıldı. Gösteriye yerel ve yabancı folklor ekipleri katıldı.

Kafkaslardan Balkanlara Halk Dansları Şöleni

Bursa Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde gerçekleştirilen 35. Uluslararası Altın Karagöz Halk Dansları Yarışmaları kapsamında, farklı ülkelerden gelen halk dansları ekipleri Orhangazi Belediyesi Halk Dansları ekipleri ile birlikte, Turgut Ünlü Açık Hava Tiyatrosunda gösterilerini sergiledi. Yerli ve yabancı ekipler gösteri öncesinde Orhangazililerle birlikte kortej oluşturdu.

Kortej Cumhuriyet meydanından başlayıp Turgut Ünlü Açık Hava Tiyatrosu’nda sona erdi. Halk dansları gösterileri kortejin ardından açık hava tiyatrosunda birbirinden güzel gösterileri Orhangazililerle buluşturdu. Gösterilere Bulgaristan, Kuzey Osetya ve Kuzey Makedonya’dan gelen ekiplerle birlikte Orhangazi Belediyesi halk dansları ekipleri katıldı. Gösterileri Belediye Başkanı Bekir Aydın ve eşi Kıymet Aydın’ın yanı sıra, Belediye Başkan Yardımcısı İlhan Kılıç, Belediye Meclis Üyesi Kani Mestanlar, önceki dönem Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, Dernek Başkan ve yöneticileri ve çok sayıda sanatsever Orhangazili izledi. Belediye Başkanı Bekir Aydın gösteriler sonrasında yerli ve yabancı ekipleri tebrik ederek hediye sundu.