Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
thumbnail-160x600

Orhangazi’de Bu Kez Zeytinliklerde Yangın Çıktı…

Orhangazi’de bugün Hürriyet mahallesi 

Orhangazi’de bugün Hürriyet mahallesi  Kale altındaki çalılık alanda çıkan yangının ardından bu kez de  yine kale yolu altında bulunan farklı zeytinliklerde de yangın çıktı.

Sabah saatlerinde Orhangazi Hürriyet mahallesi kale altında bulunan çalılıklarda çıkan yangını itfaiye ekiplerinin kontrol altına almasından kısa bir süre sonra  bu kez de yolun alt kısmında bulunan zeytinlik tarlasından alevler yükselince çok sayıda itfaiye ekibi o noktaya sevk edildi. Rüzgarında etkisi ile kısa sürede geniş bir alana yayılan yangın için bölgeye Orhangazi başta olmak üzere çevre ilçelerden takviye itfaiye ekipleri sevk edildi.

O yangının söndürme çalışmaları devam ettiği esnada ise üçüncü  yangın ihbarıda  ekiplerin söndürme çalışması yaptığı  alana kısa bir mesafede bulunan Çeltikçi yolu üzerindeki  farklı bir zeytinlikten  geldi. Bu noktaya da kısa sürede giden Orman  ekipleri ile itfaiye ekipleri zeytin ağaçlarından yükselen alevlere müdahele etti.

İtfaiye ekipleri, farklı alanlardaki zeytinliklerde çıkan yangınlara müdahale edip kontrol altına alırken, art arda çıkan yangınların sabotaj olma ihtimalini değerlendiren Orhangazi ilçe emniyeti  soruşturması sürüyor.