Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Orhangazi’de Çevre Felaketi! ”Doğaya Dökülen Tozlar Kirlilik İle Pis Koku Yayıyor”

Orhangazi’de kale bölgesi diye

Orhangazi’de kale bölgesi diye bilinen alana yasak olmasına rağmen dökülmeye devam edilen sanayi atık tozları oradan geçen vatandaşların büyük tepkisine neden olurken, atıkların çevreye verdiği zarar ve etrafa yaydığı kötü koku gün geçtikte artıyor.

Bursa’nın Orhangazi ilçesinde içinde bulunan çok sayıda taş ocakları ile son zamanlarda gündeme gelen Fındıklı yolu ve Kale bölgesi şimdilerde ise o bölgeye dökülen sanayi atıkları ile yeniden gündeme geldi.

Kale yolu üzerinde ki bir alana yasak olmasına rağmen kim yada kimler tarafından döküldüğü belli olmayan sanayi atığı küller, çevreye verdiği büyük zarar ile birlikte yaydığı kötü koku oradan geçen vatandaşların büyük tepkisine sebep oluyor.

Yol kenarına getirildiği büyük çuvallar ile atılan sanayi atığı küller etrafa yayılırken, yanına yaklaşıldığında ise kötü koku ile birlikte etrafa ısı yayıyor.

Orhangazi’de bulunan bir sanayi kuruluşundan atıldığı tahmin edilen atıkların yasak olmasına rağmen o noktaya rahatlıkla nasıl getirilip her gün dökülmeye devam edildiği ise merak konusu olurken, vatandaşlar hem çevreye verdiği zarar hem de yaydığı kötü koku nedeniyle tepki alan dökümü yapanların bulunmasını ve gerekli işlemlerin yapılmasını istiyor.