Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Orhangazi’de Zeytin Ağaçlarının İçinden Geçen Elektrik Telleri Tehlike Yaratıyor

Orhangazi’de tarım arazilerinin içinden

Orhangazi’de tarım arazilerinin içinden geçen ana elektrik hattını taşıyan beton direklerdeki teller, direklerin yan yatmasından dolayı zeytin ağaçlarının içinden geçiyor. Zeytin hasadı yapan üreticiler ise çarpılma tehlikesinin içinde zeytin toplamaya çalışıyor.

Orhangazi’de Yeniköy mahallesi ile Üreğil mahallesi arasında bulunan ana elektrik direklerinin bir kısmı yan yatınca, elektrik telleri zeytin ağaçlarının içine kadar düştü.

Hasadına devam edilen zeytin için tarlaya giden üreticiler ise zeytin ağaçlarının içinden geçen elektrik tellerini görünce duruma tepki gösterip ekipler tarafından olası bir facia yaşanmadan acilen çalışma yapılmasını beklediklerini söylediler.

Üreğil mahallesi yakınlarında bulunan bir zeytin tarlasına, zeytin hasadı yapmak için giden üreticiler zeytin ağaçlarının içinden geçen elektrik tellerini görünce duruma tepki gösterirken, iki direk arasında ki mesafenin uzun olmasından ve elektrik direklerinin yan yanmasından dolayı aşağı düşen elektrik telleri için olası bir facia yaşanmadan çalışma yapılmasını istediler.