Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Pazarda Koronavirüse Davet!

Gemlik Perşembe pazarında korona

Gemlik Perşembe pazarında korona virüsü tedbirleri çerçevesinde yayınlanan hiçbir genelge uygulanmıyor. Bilim insanları ile yetkililerin korona virüsüyle ilgili hiç bir uyarısı dikkate alınmıyor.

İçişleri Bakanlığının 81 İl Valiliğine gönderdiği pazar genelgelerinin hiç bir maddesinin uygulanmadığı Gemlik Perşembe Pazarında, vatandaşlar ve pazarcıların rahatlığı dikkat çekiyor.

DÜZENLEME YOK

Mevcut pazar yerlerinde ve yoğunluğu dağıtmak için belirlenen pazar satış yerlerinde her bir tezgah arasında en az 3 metre mesafe kuralı uygulanmadı.

Eskiden olduğu gibi tezgahlar bir birine bitişik hizmet verdi. Vatandaşların meyve ve sebzeleri seçmesine izin verildi. Pazarcı esnafının büyük bölümü eldiven ve maske kullanmadı.

Yine Bakanlık genelgesinde dikkat çekilen, giriş çıkışların aynı yerden olmaması ve pazar yerinde yoğunluğun dikkate alınması kuralları da göz ardı edildi.

Gemlik PTT’de kuyruk uzuyor!

Koronavirüse karşı Gemlik’te evlerinizde çıkmayın çağrıları yapılmasına rağmen PTT şubeleri önündeki kuyruk daha da uzuyor.

Koronavirüse karşı yurttaşların evlerinden çıkmayarak önlem alması yönünde çağrılar yapılırken, Gemlik’te iki haftadır PTT şubeleri önünde oluşan kalabalıkta azalma yerine artış oluyor. Elektrik, su, doğal gaz, telefon gibi fatura ödemelerinde bir erteleme kararı alınmadığı için Gemlik PTT şubelerinin önü bugün de dolup taştı. Faturalarının ertelenmesine yönelik talepleri karşılanmayan yurttaşlar, büyük bir hastalık riski ile karşı karşıya bırakılmış durumda. PTT şubeleri önünde olası bir tepkiye karşı sivil polislerin bekletilmesi de dikkat çekiyor.

Daha önce yetkililerin evden çıkmayın uyarılarının çelişkili ve ciddiyetten uzak olduğunu söyleyen yurttaşlar, bir an önce adım atılmaması halinde salgın hastalığın yayılacağını ifade etti. Öte yandan yağmura rağmen kuyrukların uzaması da dikkat çekti.

Bankaların önünde yoğunluk

Öte yandan kentteki bankalar ve birçok resmi kurumda, PTT kadar olmasa da benzer bir yoğunluğun olduğu gözlendi.