Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
thumbnail-160x600

Serbest balıkçılık yaz aylarında da Orhangazi halkına taze balık hizmeti veriyor… Peki fiyatlar nasıl?

Daha çok kış günlerinde tüketilen balık, yaz günlerinin gelmesiyle artık sofralardan uzaklaşırken, 14 Nisan’da başlayan av yasağı sonrasında balık tezgahlarında fiyatlar neredeyse iki katına çıktı. Kısıtlı avlanmaya rağmen satışlarına devam eden Serbest balıkçılık işletmecisi Uğur Serbest  ise av yasağının başlamış olması, balığın olmadığı anlamına gelmediğini ve kısıtlı imkanlara rağmen balık yemek isteyenler için satışlarına devam ettiklerini ifade eediyor. Peki tezgahlarda şuan fiyatlar ne durumda?

Daha çok kış günlerinde

Balık’ta av yasağının başlaması ile büyük balıkçı tekneleri faaliyetlerine 1 Eylül tarihine kadar son verirken, bu süre içinde küçük balıkçı kayıkları tarafından tutulan balıklar taze bir şekilde tezgahlarda yerini almaya devam ediyor. Ancak tutulan balık miktarı az olduğu için fiyatlarda kış mevsimine göre neredeyse iki katına çıkmış durumda.

Orhangazi’de zeytinciler çarşısında uzun yıllardır faaliyet gösteren Serbest balıkçılık işletmecisi Uğur Serbest İhtiyaca göre her çeşit balığı müşterilerine sunduklarını ifade ederek ‘ talep halinde günlük olarak taze balığa ulaşmanın mümkün olduğunu söylüyor.

Güncel balık fiyatları ise şu şekilde ;

Hamsi ; 260 LİRA – KG

MEZGİT ; 260 LİRA – KG

İstravrit ; 300 LİRA – KG

Çupra ;  150 LİRA – ADET

Levrek ; 150 LİRA – ADET

ALABALIK ; 100 LİRA – ADET

YERLİ SOMON ; 250 LİRA – KG

İTHAL SOMON ; 700 LİRA – KG