Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Zeytin Hasadı Başladı, Ağaçtan Düşmelere Dikkat!

Orhangazi Devlet Hastanesi, zeytin

Orhangazi Devlet Hastanesi, zeytin toplama sezonunun başlamasıyla birlikte vatandaşları ağaçtan düşme konularında uyardı.

Orhangazi Devlet Hastanesi Ortopedi Uzmanları, daha önceki yıllarda  oldukça fazla şekilde zeytin ağacından düşme sonucu hasta ile karşılaştıklarını ve bu zeytin sezonunda zeytin toplayan vatandaşların dikkatli olmaları konusunda uyarılarda bulundular.

Çeşitli kırıkların yaşandığı bu düşmelerin genellikle kaygan olan dallardan kaynaklandığına dikkat çeken yetkililer, Şaşırtıcı derecede zeytin ağacından düşenler var. Bu vaka giderek artıyor. Ameliyatlara kadar varan düşme vakaları var. Düşmeye bağlı kırıklar hat safhada. Vatandaşlar merdiven kurup ya da yerden çırpma sonucu zeytin toplasalar bu tehlikelerle ya da sağlık sorunu ile karşılaşmazlardı dediler. Özellikle Orhangazi’de ağaçtan düşme vakalarının zeytin hasadının olduğu zamanlarda artış gösterdiğini söyleyen Orhangazi Devlet Hastanesi yetkilileri, gerekli güvenlik önlemleri alınmadan iş başı yapılmamasını istediler.