Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Orhangazi’de eşini 2 yıl boyunca usanmadan sırtında taşıdı! Yapılan asansör herkesi mutlu etti

Bursa’nın Orhangazi ilçesinde geçirdiği bir hastalık sonucu 2 yıldır  yürüme engeli bulunan  bu süre zarfında ise eşi tarafından sırtında taşınarak evden çıkarılabilen 61 yaşındaki İsmail sağlam, kendisi için yaptırılan özel  asansör sayesinde 2. kattaki evinden aşağı inince hem kendi hemde onu uzun süre sırtında taşıyan eşi gözyaşlarına hakim olamadı. 

Bursa'nın Orhangazi ilçesinde geçirdiği

Orhangazi’de yaşayan 61 yaşındaki İsmail Sağlam yaklaşık 2 yıl önce yaşadığı rahatsızlık nedeniyle yürüme yetisi kaybetti. Yaşadığı 2. kattaki evinden aşağı inmekte zorluk çeken tahlisiz adamı bu süre içinde eşi sırtında taşıyıp aşağı indirse de yukarı çıkarmakta zorluk yaşadı.  Yaşanan bu duruma kayıtsız kalmayan Engelliler koordinasyon merkezi Başkanı Emrullah Akçay’ın talebi üzerine harekete geçen  Orhangazi Kaymakamlığı ve Orhangazi belediyesi tarafından İsmail Sağlam için özel asansör yaptırıldı.

Kendisi için yaptırılan özel asansör ile artık evinden kendi imkanları ile çıkabilen İsmail Sağlam ve onu sırtında taşıyan eşi, asansör için emeği geçenlere teşekkür ederken gözyaşlarına hakim olamadılar.

Konu hakkında açıklama yapan Orhangazi engelliler koordinasyon merkezi başkanı Emrullah Akçay ; lİsmail sağlam abimizi hem ilçe kaymakamımız hem de Belediye Başkanımızla ziyaret etmiştik evi 2. Katta olduğundan dolayı merdivenlerden inip çıkma şansı yoktu zaman zaman eşinin sırtında aşağıya indirmek zorunda kalıyordu. Ancak yukarı çıkarması çok zor olduğundan yaklaşık 2 yıldır eve mahkûm durumda kalmıştı. Geçtiğimiz hafta sayın kaymakamımız Zafer Karamehmetoğlu ile evine yaptığımız ziyarette eşi tarafından talep edilen asansör kaymakamlığımız ve Belediyemizin katkılarıyla bir hafta içinde yaptırılarak İsmail sağlam abimiz özgürlüğüne kavuşmuş oldu’ dedi.

Emeği geçenlerden Allah razı olsun 

Asansörle aşağıya mutluluk gözyaşları içinde inen İsmail sağlam’ın ve eşinin mutlulukları görülmeye değerdi.  Yaklaşık 2 yıldır evden birkaç kez eşini sırtında aşağıya indiğini anlatan Fatma sağlam artık bu asansör sayesinde eşini sırtında taşımaktan kurtulduğunu gözyaşları içinde ifade ederek ;  ”artık her gün eşimi asansörle rahatlıkla evden çıkarabileceğim ve evinin önünde yapılan kamelyada zaman geçirebilecek, asansörün yaptırılmasında öncülük eden dernek başkanı Emrullah Akçay’a; işçiliğini karşılıksız yapan Osman Yıldırım’a, maddi ve teknik eleman desteklerinden dolayı kaymakamımız Sayın Zafer Karamehmetoğlu’na Belediye Başkanımız Sayın Bekir Aydın’a sonsuz teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunuyorum, emeği geçenlerden Allah razı olsun” dedi.